İpucu ABD Konsolosluğu Tarafından Türkiye'ye Verdiği B1/B2 Vize Sayısı

GRF

Administrator
Yönetici
Türkiye'den başvuru yapanlara ABD konsolosluğu tarafından her yıl verilen B1/B2 Ziyaretçi/Turist vizesi sayısını son olarak Eylül ayı için aşağıda sizlerin paylaşımına sunuyoruz. Aşağıda bulunan sayılar İstanbul ve Ankara konsolosluğu toplam verileridir.

2018 Yılı verilen B1/B2 Vize Sayıları
  • 2018 Ocak ayı B1/B2 Vize Sayısı 7,166 adet
  • 2018 Şubat ayı B1/B2 Vize Sayısı 7,433 adet
  • 2018 Mart ayı B1/B2 Vize Sayısı 6,991 adet
  • 2018 Nisan ayı B1/B2 Vize Sayısı 6,661 adet
  • 2018 Mayıs ayı B1/B2 Vize Sayısı 5,684 adet
  • 2018 Haziran ayı B1/B2 Vize Sayısı 5,907 adet
  • 2018 Temmuz ayı B1/B2 Vize Sayısı 6,190 adet
  • 2018 Ağustos ayı B1/B2 Vize Sayısı 4,763 adet
  • 2018 Eylül ayı B1/B2 Vize Sayısı 4,545 adet
  • 2018 Ekim ayı B1/B2 Vize Sayısı .........(Güncellenecektir)
2018 Yılında Türkiye'ye 9 aylık süreç içerisinde verilen B1/B2 vize sayısı 55,340 adet.

Detaylı Bilgi için Kaynak: (bkz. Monthly Nonimmigrant Visa Issuance Statistics)

hmntskn

Üye
Üye
Güzel bir paylaşım olmuş. Yıllardır bu işin içindeyim ilk defa bu istatistiği gördüm . ancak kota mı var yoksa sadece verilen kişi sayısı bu kadar mı onu anlayamadım .

Volkan

Üye
Üye
Güzel bir paylaşım olmuş. Yıllardır bu işin içindeyim ilk defa bu istatistiği gördüm . ancak kota mı var yoksa sadece verilen kişi sayısı bu kadar mı onu anlayamadım .
Belli bir kota yok aslında ama Türkiye'den belli nedenlerle her ay/yıl ortalama sayıda başvuranlar var. Sayı artınca vize vermemeye başlayıp, başvuru hızını kestikleri dönemler oldu. Belli bir dönemde örneğin sayı azalınca kolay vize verdiler ve ortalama rakamlar 6000 civarı oldu gibi düşünülebilir. Gelen profile göre aylık/yıllık vize alım sayısı değişiyor. Bir ay/yıl daha düşük bir profil gelebiliyorken, diğer ay/yıl maddi anlamda iyi destekleri olan gerçekten turistik seyahat planlayan kişiler başvurabiliyor.

GRF

Administrator
Yönetici
Etrafımdan duyduklarımı toparlayacak kadar olursak aylık veya günlük verilecek vize adeti bellidir ve onun dışına çıkmazlar. Böylelikle vize başvurusuna giderken şans faktörü de devreye giriyor.

Facebook Sayfamız

Üst Alt