Soru Amerika'da Yüksek Lisans eğitimi hakkında bilgi lütfen

milano

Üye
Üye
Öncelikle merhaba arkadaşlar, forum hayırlı olsun. DV2019 Green Card talihlisiyim. Aynı zamanda iktisat fakültesi mezunuyum. iktisat mezunu olmuş olmam Amerika'da bir işe yarar mı? yüksek lisans eğitimine devam etmemi önerirmisiniz, edersem bana artıları neler olur? benim için en önemli konular bunlar.

GRF

Administrator
Yönetici
Türkiye'de Lisans düzeyinde bir üniversite bitirmişsiniz yasal olarak ABD'de yüksek lisans(master's degree) yapabilirsiniz ve hatta Doktora(Phd) programına da devam edebilirsiniz. Eğer doktorluk, veterinerlik, diş hekimliği gibi mesleklere sahip olsaydınız denklik sınavlarına girmeniz gerekecekti. Fakat sizin bölümünüzde öyle bir şey olacağını sanmıyorum. Bu arada ingilizce'yi iyi konuşuyor olmanız gerekecektir.

Son düzenleme:

milano

Üye
Üye
Türkiye'de Lisans düzeyinde bir üniversite bitirmişsiniz yasal olarak ABD'de yüksek lisans(master's degree) yapabilirsiniz ve hatta Doktora(Phd) programına da devam edebilirsiniz. Eğer doktorluk, veterinerlik, diş hekimliği gibi mesleklere sahip olsaydınız denklik sınavlarına girmeniz gerekecekti. Fakat sizin bölümünüzde öyle bir şey olacağını sanmıyorum. Bu arada ingilizce'yi iyi konuşuyor olmanız gerekecektir.
Teşekkürler ozaman gidip eğitime başlamak ve beraberinde çalışmak. Anladığım kadarıyla denklik'ten ziyade ingilizce ve kendini şirkete kabul ettirmeden geçiyor herşey. Ürkütmüyor değil yeni bir ülke yeni bir hayat gidip göreceğiz bakalım.

GRF

Administrator
Yönetici
Sayın @milano ingilizceyi çok iyi seviyeye getirmeniz gerekmektedir neticede ABD'ye gideceksiniz. Şimdiden hayırlı olsun arkadaşım. Tecrübelerinizi bizimle paylaşırsanız ayrıca seviniriz.

Facebook Sayfamız

Üst Alt