Black Friday Nedir ve Ne Anlama Gelir?

GRF

Administrator
Yönetici
5beeddb766a97c511bb88071.jpg

Black Friday(Kara Cuma) tam olarak söylecek olursak Amerika'da Şükran Günü'nden hemen sonra gelen ilk Cuma gününe deniyor. Black Friday günü 1932 yılından bu zamana kadar Noel alışveriş sezonunun başlangıç günü olarak kabul görmüştür.

black-friday-kara-cuma-nedir-black-friday-indirimleri-ne-zaman-baslayacak-1542648818.jpg

Fakat 1961 yılından sonra Kara Cuma olarak anılmaya başlanmıştır peki ama neden şöyle ki 1961 yılında Philadelpihia’da insanların yoğunluktan adım atamayacak hale gelmeleri ve insanların birbirlerini ezmeleri hatta araçların hareket dahi edemediği bir gün olmasıdı . Mağazalar çok erken saatte açılır ve geç kapanırlar, ve beklenmedik derecede indirimli satış yaparlar. Black Friday bir resmi tatil sayılmaz ve isminden de anlaşılacağı gibi bizlerle yani Türk milleti ile alakalı bir durum değildir.

black-friday-4.png

GcAhmet

Administrator
Yönetici
Üye
Black Friday denince sadece indirim günü olarak biliyordum tarihçesini şimdi okumuş oldum teşekkürler. Bu arada birşeye yaramadığını düşünüyorum zira önce bindirim yapıyorlar sonra indirim neticede %0 indirim. Bakıyorum etiketlerde %40 indirim görünüyor komik 😁

Tepkiler: GRF

Facebook Sayfamız

Üst Alt