DV2020 Sohbet ve Bilgi Forumu

Tgce

Üye
Üye
Gönderdiğin linke bakılırsa 6 Gün 10 Saat kalmış vay bee heyecan var gece yatamıyorum valla. Birde burada paylaştığın istatistiğe bakınca içime umut doluyor.

Bugün itibarıyla Green Card sonuçlarının açıklanmasına #6 gün kalmış bulunmakta :) Aşağıya size geri sayım bırakıyorum arkadaşlar ;)

Green Card Lottery 2020

Canan Özer

Üye
Üye
yaş 35 nezamandır forumu takip ediyordum sonunda yazmak istedim merhaba arkadaşlar. Eşimle geçen sene ve bugün çift başvuru yapıyoruz. Bu sene ikimizden birine çıksa gitsek diyoruz ama bakalım hakkımızda hayırlısı arkadaşlar. Bu arada kaldı 6 Gün

Kanadalı

Üye
Üye
Hocam kendi çevremde yaptığım gözlem, tabi genelde milyonlarca insan söz konusu olunca ne kadar sağlıklı bir sonuç verir emin değilim ama bence bırak azalmayı aksine geçen senelere kıyasla inanılmaz daha fazla bir başvuru oldu.

Son 1 yılda iyice insanlara batan şeylere şöyle bakmak gerekirse:

Başkanlık sistemi ve sonucunda demokrasinin zayıflaması
Adalet ve hukuk sisteminin adeta çökmesi, üstüne yetmezmiş gibi bu sistemin tek bir kişiye bağlı olması. Bir kişi ister satılmış yargı karar verir senelerce sebepsiz yere hapis yatabilirsin.
Türk lirasının aşırı değer kaybetmesi, kimsenin uzun saatler çalışıp sonuç olarak değersiz bir para birimi kazanmak istememesi.
Eğitim sisteminin bilimsel temellerden iyice uzaklaşması.

Gördüklerim bunlar bu sebeplerden dolayı insanlar göçü tercih ediyorlar. Sadece ABD değil alternatif ülke ve programları deniyorlar.

Fzt.cll

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar aynı heyecanı ve aynı hayalleri olan insanlara bir selam vermek istediğim için foruma katıldım inşallah herkesin gönlüne göre olur

DrOğuz

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar aynı heyecanı ve aynı hayalleri olan insanlara bir selam vermek istediğim için foruma katıldım inşallah herkesin gönlüne göre olur
Merhaba arkadaşım öncelikle hoşgeldin. Amin inşallah şurada sayılı 5 gün kaldı bakalım artık ne çıkacak bahtımıza.

HeavenGrey

Üye
Üye
Forum yine gayet sakin ama son 5 güne girdik yemeye başladık hatta :D Yeni arkadaşlar katılmış aramıza birde Sayın @GRF gördüğüm kadarıyla forum henüz 6 aylık yanlışmı biliyorum?

Green Card çıkarsa 15000$ yani 89000 TL olması gerekiyor. Hele ki 4 kişilik bir aileyse 27000$ yani 160000 TL olması gerekiyor Dolar olmuş 5,97 TL :(

Son düzenleme:

Fzt.cll

Üye
Üye
Çok teşekkürler hoşbuldum evet az kaldı ve heyecan dorukta geçen sene malesef olmadı inşallah bu sene olur ??

GcAhmet

Administrator
Yönetici
Üye
@Fzt.cll arkadaşım bu arada hoş geldin foruma. haklısın bu sene o sene olsun. ABD vizesi aldık Kanadayı denedik vizeyi alamadık bakalım GC'yi bekliyoruz çıkmazsa Turist vizesi alternatifini deneyeceğim bende

Fzt.cll

Üye
Üye
@Fzt.cll arkadaşım bu arada hoş geldin foruma. haklısın bu sene o sene olsun. ABD vizesi aldık Kanadayı denedik vizeyi alamadık bakalım GC'yi bekliyoruz çıkmazsa Turist vizesi alternatifini deneyeceğim bende
İnşallah isteğimize kavuşuruz valla bende dil okuluna kayıt yaptırıp mı gitsem diye düşünmüyor değilim

GcAhmet

Administrator
Yönetici
Üye
Aslında yapabilirsin yaşınız kaç? şu sebeple soruyorum belli bir yaştan sonra F1 vermiyorlar. Hocam Turist vizesi var orada change of status yapacağım bakalım ama öncelikle GC'yi beklerim sonrasında plan proje yaparım ama niyet oraya gitmek.

Paramedik

Üye
Üye
yaw arkadaş şu hafta sonu bir geçse 7si çabuk gelir. Birde gelse de öğrensen zaten kazanıp kazanmadığımız belli acaba ne çıkmıştır neticede %1,5 filan

Fzt.cll

Üye
Üye
Aslında yapabilirsin yaşınız kaç? şu sebeple soruyorum belli bir yaştan sonra F1 vermiyorlar. Hocam Turist vizesi var orada change of status yapacağım bakalım ama öncelikle GC'yi beklerim sonrasında plan proje yaparım ama niyet oraya gitmek.
Şu an 30 yaşımdayım 1 ay sonra 32 oluyorum bakalım bütün seçeneklerimi denemek istiyorum öncelikle ben de GC yi bekliyorum elbette

GcAhmet

Administrator
Yönetici
Üye
Şu an 30 yaşımdayım 1 ay sonra 32 oluyorum bakalım bütün seçeneklerimi denemek istiyorum öncelikle ben de GC yi bekliyorum elbette
Şu sebeple sordum belli bir yaşın üstüne çıktımı bu yaşa gelmişsin yenimi karar verdin İngilizce öğrenmen gerektiğine. Çevremde birkaç kişi bu sebepten red aldı. Turist vizesini tavsiye ederim arkadaşım. Eğerki bir yerde 1 yılın üzerinde bir çalışma süren varsa ve Travel History yeterliyse vizeyi büyük bir ihtimalle alacaksın.

Facebook Sayfamız

Üst Alt