DV2020 Sohbet ve Bilgi Forumu

DrOğuz

Üye
Üye
DV 2020 sayfasına sürekli olarak girip kendimi mesajları okurken buluyorum. Buradaki insanların umutları ve hayalleri adına yazdıkları bu güzel mesajlar beni inanılmaz mutlu ediyor. Bazen o yüzdelik dilimin bu güzel grubu bulması için dua ederken bulmak, yüzünü görmediğim ama gelecek kaygılarını ortak oluşu ve beklentiler o kadar çok yakın ediyor ki düşünceleri. Kaldı şurada 4 Gün

crazyfrog

Üye
Üye
Arkadaşlar bende nezamandır takip ediyordum şimdi yazmak istedim. Herkese selamlar. 2 yıldır başvuru tarihini ne oluyorsa bir şekilde kaçırıyordum. Bu yıl ise ilk günden başvurumu yaptım sonrasında da unutmuşum. İşlerim ters gitmişken ve giderken, sonuçların açıklanmasına 1 ay gibi bir süre kala hatırladım ki başvuru yapmıştım birden heyecan sardı sanki kazanacakmışım gibi sonra heyecen azaldı ve bitti şimdi hiç birşey hissetmiyorum neredeyse.

Fzt.cll

Üye
Üye
Şu sebeple sordum belli bir yaşın üstüne çıktımı bu yaşa gelmişsin yenimi karar verdin İngilizce öğrenmen gerektiğine. Çevremde birkaç kişi bu sebepten red aldı. Turist vizesini tavsiye ederim arkadaşım. Eğerki bir yerde 1 yılın üzerinde bir çalışma süren varsa ve Travel History yeterliyse vizeyi büyük bir ihtimalle alacaksın.
7 yıldır çalışıyorum sorun yok o konuda ingilizce öğrenme konusu ise şartlar böyle gelişti diyelim malesef bu yaşa kaldık hayırlısı bakalım bütün seçenekleri denemek istiyorum

Susan10

Üye
Üye
Öncelikle merhaba arkadaşlar bugün itibarıyla bende dahil oldum aranıza. İlk defa bu sene Green kart başvurusu yaptım. Bu hafta sonunu pek dert etmiyorum zaten ama pazartesi günü resmen saniye saniye sayıcaz sanırım burada okadar geçmiyecek.. umarım yoğun olurumda geçer..

Kanadalı

Üye
Üye
Dolar almış başını gidiyor. 6,02 Bugün de YSK'nın yapacağı herhangi ters bir açıklamayla tavan yapma ihtimali oldukça yüksek. GC kazansak bile nasıl toparlayacağız 15000$'ı hala çözebilmiş değilim :( Bu arada şurada kalmış 27 saat

crazyfrog

Üye
Üye
@Kanadalı arkadaşım valla heyecan tavan yapmış o ayrı ama bir yandan da ülkemizin ekonomisini takipteyiz nasıl önlem alacaklar Dolar'ı durdurmaları zor gibi. hala fütursuzca açıklamalar yapmaya devam ediyorlar.

aarican

Üye
Üye
bende birkaç kez rüyamda gördüm çıkıyordu inşallah
:)
hatta %67 oranın da bir şansım vardı :) değişik bir şekilde ama hoşuma gitmişti umarım nasip olur..
Herkese selamlar..

Susan10

Üye
Üye
Son seçim kararlarından sonra hem ekonomik hemde huzur anlamında pek birşey kalmadı doların an itibariyle 6,14 seviyesine kadar çıkması ve üstelik durmadan yükselişine devam edecek. Yazık ettiler ülkeye şurada çok değil 9 saat 20 dakika sonra sonuçlar açıklanır ve inşallah isteyen herkese çıkar arkadaşlar.

aarican

Üye
Üye
aynen @Susan10 arkadaşım haklısın geldiğimiz nokta belli. Sonunda bunu da yaptılar ve hiç olmayacak durumda ekonomi zaten kırılgandı ve 6,20'ye doğru yol aldı. 15000$ 92000TL oldu. İnşallah Green Card çıkar olmazsa başka yolları deneyeceğiz.

DrOğuz

Üye
Üye
Butun arkadaslara can-i gönülden bol sans ve sonraki surecin herkes icin kolaylikla hallolmasini diliyorum. Nazar boncugunu da birakiyorum. Herşey guzel olacak .... ??⭐?

Whenever

Üye
Üye
2019 için başvuru yapanlar şöyle bi sıkıntı yaşamış 2017 de başvuru yaparken sistem bi ara çökmüş tekrar dan almaya başlamışlar başvuruları VS bu sene böyle birşey yaşandı mı acaba? Bilen varsa cevaplarsa çok sevinirim

GRF

Administrator
Yönetici
2017 başvurularında şöyle birşey oldu ilk 3-10 Ekim 2017 tarihinde yapılan başvurular sistemde oluşan hata sebebiyle silindi ve 18 Ekim-22 Kasım 2017 tarihleri arasında tekrar başvuruları açtılar. DV2019'da herhangi bir hata problem olmadı.

2019 için başvuru yapanlar şöyle bi sıkıntı yaşamış 2017 de başvuru yaparken sistem bi ara çökmüş tekrar dan almaya başlamışlar başvuruları VS bu sene böyle birşey yaşandı mı acaba? Bilen varsa cevaplarsa çok sevinirim

Kanadalı

Üye
Üye
Geçen sene şahsen ben. 9-9.30 gibi anca girebilmiştik onun İçin Şuan hiç zorlamıyorum beklemedeyim sabah demiştim burası karışacak ?

DrOğuz

Üye
Üye
Kendimle beraber 3 kişiye daha başvurmuştuk malesef Has Not Been Selected. Neyse artık önümüzdeki senelere bakacağız aynı zamanda başka alternatif arayacağız

Ezgi88

Üye
Üye
Maalesef bende GC çıkmayanlardanım inşallah buradan çıkanlar vardır. Çok başvuru var sanırım

Whenever

Üye
Üye
kimseye çıkmamışmı inanılmaz başvuru olmuş ve gördüğüm kadarıyla Case Numberlar hep yüksek kazanmış arkadaşlar

Facebook Sayfamız

Üst Alt