İngiltere Turist Vizesi için Gerekli Olan Evraklar

GRF

Administrator
Yönetici
İngiltere Turist Vizesi

Vize başvurusunda hazırlayacağınız evraklarınızın eksik olması kesinlikle red sebebidir. Eksiksiz bir şekilde dosyanızı hazırlamanız çok önemli. İngiltere vizesi için gerekli olan evraklar başvurduğunuz vize kategorisine göre değişiklik gösterir. İngiltere turist vizesi almayı düşünüyorsanız gereken evraklar farklıdır, iş sebebi ile gidiyorsanız yine gereken evraklarda değişiklik gösterir.

2018 Yılı İngiltere Turistik Vize Başvuru Ücretleri
6 Aylık: [FONT=&quot]128 Dolar[/FONT]
2 Yıllık: [FONT=&quot]492 Dolar[/FONT]
5 Yıllık: [FONT=&quot]895 Dolar[/FONT]
10 Yıllık: [FONT=&quot]1098 Dolar[/FONT]

Turist Vizesi İçin Gerekli Olan Evraklar

[FONT=&quot]1. Online başvuru formunun çıktısı[/FONT]
[FONT=&quot]2. Randevu bildiriminizin çıktısı[/FONT]
[FONT=&quot]3. Vize ücreti ödemesinin dekontu[/FONT]
[FONT=&quot]4. Pasaport[/FONT]
[FONT=&quot]5. Destekleyici belgeler[/FONT]
[FONT=&quot]6. Uçak bileti ve otel rezervasyonu[/FONT]
[FONT=&quot]7. Davet mektubu/ Davetiye (opsiyonel)[/FONT]
[FONT=&quot]8. İş / Öğrenim durumuna göre eklemeniz gereken diğer dokumanlar (aşağıda vize başvuru sahibinin meslek / öğrenim durumuna göre sahip olması gereken dokümanları sıraladık)[/FONT]

Ozgunum

Üye
Üye
İngilizceyi pekiştirmek için ingilteredé kalmayı düşünüyorum belli bir süre. İyi oldu bunları öğrendiğim.

MrMemur

Üye
Üye
[MENTION=12]Ozgunum[/MENTION] arkadaşım öncelerinde gitmek mantıklı görünüyordu fakat Sterlin fiyatlarının yükselişinden sonra artık zor görünüyor umarım gidersiniz. Bende Amerika düşünüyordum geçen cuma turist vizesinden Ret aldım maalesef ama tekrar denemekten zarar gelmez ;)

Ozgunum

Üye
Üye
[MENTION=12]Ozgunum[/MENTION] arkadaşım öncelerinde gitmek mantıklı görünüyordu fakat Sterlin fiyatlarının yükselişinden sonra artık zor görünüyor umarım gidersiniz. Bende Amerika düşünüyordum geçen cuma turist vizesinden Ret aldım maalesef ama tekrar denemekten zarar gelmez ;)
Gercekten maddi açıdan sıkıntı ama. Kurslara eğitimlere tonlarca para verip de hicbir şey konusamamaktan iyidir. En azından yurtdışı görmüş olurum:)

Red sebebi nedir acaba?

MrMemur

Üye
Üye
Gercekten maddi açıdan sıkıntı ama. Kurslara eğitimlere tonlarca para verip de hicbir şey konusamamaktan iyidir. En azından yurtdışı görmüş olurum:)

Red sebebi nedir acaba?
Orası öyle yurtdışı görmek istiyorsanız denemekte fayda var. Red sebebi belirtmiyorlar sadece herkese verdikleri bir "214 b maddesi" yazan bir kağıt. Beni Türkiye'de tutan güçlü sosyo ekonomik bağlarım yokmuş vs. Bekar olmak yaşın 30-35 arası olması filan potansiyel göçmen izlenimi veriyor haliyle :D

İş için İngiltere'ye gideceğim. Ücretler hangi aralıkta artıyor acaba? Ankara Antlaşması devam ediyor mu? Bilgi verirseniz sevinirim.

gokhanemir

Üye
Üye
İş, eğitim, seyahat veya her ne amaçla olursa olsun gerçekten hayalleri süsleyen bir ülke. İngiltere'ye vize almak çok kolay olmasa da değer. Teşekkürler güzel ve çok yararlı bir yazı olmuş.

Facebook Sayfamız

Üst Alt