Kanada Can Plus Vize başvurusu Yapmak(Can+ Visa)

Tgce

Üye
Üye
Öncelikle forum kullanıcılarına merhaba demekle başlamak istiyorum. Deneyimlerimi aktarmak istiyorum.

9 Nisan 2016 tarihi itibari ile Türk vatandaşlarına getirilmiş olan CAN Plus programı sayesinde çok daha az evrak ile başvuru yapabiliyoruz.

İstenen Kriterler Nelerdir?
Yapılan başvuru geçici ziyaretçi vizesi için ise ve başvuru sahibi Türk pasaportu ile seyahat edecek bir Türk vatandaşı ise,
  • Son 10 yıl içinde yasal olarak Kanada’ya seyahat ettiyse ve bu seyahatini kanıtlayan Kanada vizesini ve Kanada’ya giriş damgasını sunabiliyorsa, VEYA
  • Son 10 yıl içinde ABD’ye seyahat etmemesine rağmen geçerli bir ABD vizesi varsa, VEYA
  • Geçerli ABD vizesi varsa ve son 10 yıl içerisinde ABD’ye seyahat ettiyse, VEYA
  • Geçerli ABD vizesi olmamasına rağmen son 10 yıl içerisinde ABD’ye seyahat ettiğini kanıtlayan giriş damgasını sunabiliyorsa, ve
Başvuru bir aile için yapılıyorsa, ailenin her bireyinin CAN Plus programından yararlanabilmesi için bütün aile bireylerinin yukarıdaki belirtilmiş olan kriterlere uyacak şekilde seyahat etmiş ya da geçerli vizelere sahip olması zorunludur.

Can Plus programı için bu linkten bilgi edinmelisiniz: Canada Visa Information - Turkey - Önemli Bilgiler

Ben başvurumu aracı kurum kullanmadan Online Başvuru şeklinde gerçekleştirdim. Sizlere neler yaptığım konusunda bilgi aktarmak istiyorum.

*Öncelikle buradaki linkten Check your Eligibility kısmına tıklayarak sırayla gelen soruları kendinize göre doldurmanız gerekmektedir. Online Başvuru adımlarını PDF Formatında sizler için ekte aşağıda paylaştım.

Check your Eligibility yaparak sonrasında ise size bir "personal reference code: xx1234567890" verecek onu talimatları da okuduğunuzda zaten belirtiyor lütfen kaydedin çinkü GCKey hesabınıza girmeniz gerekecek. Bu linkten(Bknz. Create an account or sign in – Immigration and citizenship - Canada.ca ) kendinize bir GCKey ile Account açmanız gerekmekte.

GCKey açtıktan sonra size verilen Reference Code'nuzu girmeniz ve sizden istenen evrakları sisteme yüklemeniz gerekmekte.

Sisteme Yüklememi İstedikleri Belgeler:
  • Imm5257e Başvuru Formu
  • Imm5207e Aile Bilgi Formu
  • Travel History(Mevcut US vizesinin bulunduğu sayfa)
  • Pasaport(ilk sayfası, giriş-çıkış damgaları, eski vizelerin bulunduğu sayfalar)
  • Client Information(Opsiyonel ama desteklemesi açısından ben yükledim)
Sisteme evrakları yükledikten sonra aşamaları takip ederek sizden istenen
  • 100CAD Vize Harcı
  • 85CAD Biometric Ücretini
ödemeniz ve sisteme Submit etmeniz gerekmekte.

Bunlar dışında aklınıza takılan ve zorlandığınız kısım olursa paylaşımın altına yorumlarınızı yazarsınız soru cevap şeklinde ilerleriz.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

GRF

Administrator
Yönetici
Sayın @Tgce arkadaşım tecrübenizi bizimle paylaştığınız için teşekkürler. Bilgi edinmek isteyen arkadaşlar buradan yorum yazarak bilgi edinebilir.

Paramedik

Üye
Üye
Ben VFS Global ile 2018 Kasım ayında başvurmuştum evrak listesi tabiki burada olduğundan fazlaydı ve ABD vizem olmadığı için ve 31 Temmuz 2018'den sonra gelen vize güncellemesine göre parmak izi vermiştim. yanlış hatırlamıyorsam UPS kargo ile 11 günde(2 gün tatil + 2 gün haftasonu) bana ulaşmıştı pasaportumun kalan süresi kadar yani 6 yıllık vize basmışlardı.

Tepkiler: GRF

HeavenGrey

Üye
Üye
Amerika vize başvurusu yapmayı planlayanlardanım eğer ki alırsam 2. aşama Kanada Vizesi olacak pasaportta bulunsun :)

Tepkiler: GRF

Kanadalı

Üye
Üye
Tuğçe hanım ne zmn başvurdunuz siz ?niyet mektubu yazmıyor muyuz can plus ta ?
Niyet mektubu diye bir kısım yok. Client Information diye birşey isteniyor o kısma PDF olarak Niyet mektubu ve bilet otel rezervasyonunu yüklüyorsunuz hocam. En önemlisi zaten Niyet Mektubu. Ekte PDF olarak hazırlamış sayın @Tgce hnm.

Kanadalı

Üye
Üye
@Faruk Hocam lütfen aceleci davranmayın süreçte destek verir buradaki Arkadaşlar. Üst üste başvuru sıkıntıya sokar. Niyet mektubu örneğini yarın eklerim buraya

Faruk

Üye
Üye
@Faruk Hocam lütfen aceleci davranmayın süreçte destek verir buradaki Arkadaşlar. Üst üste başvuru sıkıntıya sokar. Niyet mektubu örneğini yarın eklerim buraya
Çalıştığım danışman firma.normal başvurmuş hocam.can plus olması gerekirken.bugun öğrendim.yüklerseniz çok sevinirim örnek açısından.

GRF

Administrator
Yönetici
Çalıştığım danışman firma.normal başvurmuş hocam.can plus olması gerekirken.bugun öğrendim.yüklerseniz çok sevinirim örnek açısından.
Hiç anlam veremiyorum yukardaki PDF'te de görüldüğü gibi mevcut ABD Vizeniz varsa zaten sizi Can+ başvuru olarak yönlendiriyor. Aldıkları paranın hakkını veremiyorlar. Sizin için aşağıda örnek Niyet dilekçesi koyuyorum, dilekçeyi kendinize göre düzenlersiniz.

Ekli dosyalar

DrOğuz

Üye
Üye
@Faruk arkadaşım danışman firmalar başvuru sahiplerini pek önemsemezler onlar için alınan para önemli. Hele ki Kanada vizesi zor bir vizeyken nasıl olsa size malesef vize vermediler diyip içinden çıkacaklar. Hepsi öyle değildir elbette ama büyük bir çoğunluğu bu mantıkla çalışıyor.

Faruk

Üye
Üye
@Faruk arkadaşım danışman firmalar başvuru sahiplerini pek önemsemezler onlar için alınan para önemli. Hele ki Kanada vizesi zor bir vizeyken nasıl olsa size malesef vize vermediler diyip içinden çıkacaklar. Hepsi öyle değildir elbette ama büyük bir çoğunluğu bu mantıkla çalışıyor.
Aynen dostum.ve onlar için aldığın red tekrar müşteri olacağın profili ihtimal olduğundan önemsemezler.umurlarında değil adamların.böyle bir süreci kişi kendisi iyi araştırarak yaparsa bence daha sağlıklı sonuç alır

Faruk

Üye
Üye
Hiç anlam veremiyorum yukardaki PDF'te de görüldüğü gibi mevcut ABD Vizeniz varsa zaten sizi Can+ başvuru olarak yönlendiriyor. Aldıkları paranın hakkını veremiyorlar. Sizin için aşağıda örnek Niyet dilekçesi koyuyorum, dilekçeyi kendinize göre düzenlersiniz.
Çok tşk

Facebook Sayfamız

Üst Alt