Kanada Öğrenci Vizesi Nasıl ve Ne kadar Sürede Alınır?

GRF

Administrator
Yönetici
Kanada'ya yapacağınız vize başvuruları konsolosluk resmi sitesinden online olarak yapılabileceği gibi aynı zamanda Kanada vizeleri için resmi başvuru merkezi olan VFS Global ofislerinden de yapılabilir. VFS Global başvuru ofisleri Ankara ve İstanbul’da bulunmaktadır. Kanada vize başvurularında herhangi bir biyometrik başvuru yapılmadığından gerekmemektedir Alternatif Yurtdışı Eğitim öğrencilerinin şahsen başvuru merkezlerine gitmesi özellikle gerekmiyor. Kanada’da eğitim alabilmek için iki tip vize bulunmaktadır;

1. Ziyaretçi Vizesi
    Maksimum 6 aya kadar olan programlar için ziyaretçi vizesi almak yeterlidir. Bu vize maksimum 6 aya kadar verilir ve uzatılamaz. Bu vize tipinde öğrencilerin çalışma izni bulunmamaktadır.
  1. Öğrenci Vizesi
    6 aydan uzun süreli tüm eğitimler için öğrenci vizesi başvurusu yapılır. Ayrıca 6 aydan daha kısa sureli bir programa katılmak için kayıt olduğunuz halde, sonrasında 6 ayı geçecek başka bir eğitim daha almayı planlıyorsanız yine öğrenci vizesine başvurmalısınız. Öğrenci vizesi başvurusu yapabilmeniz için gideceğiniz okulun DLI numarası olması gerekir (Designated Learning Institute). Kanada göçmenlik departmanı Haziran 2014 yılı itibarıyla sadece DLI olan okullar için öğrenci vizesi alınabileceğini bildirmiştir.
Kanada’da dil eğitimi alırken öğrencilerin maalesef ki çalışma izni bulunmamaktadır. Ancak uzun sureli herhangi bir sertifika veya akademik Lisans eğitimine katılacak öğrenciler haftada 20 saat olmak üzere kampüs dışında çalışabilirler.

Kanada öğrenci vizesi başvurusu kaç günde sonuçlanır?
Kanada öğrenci vizesi başvurusu yapacaksanız eğer normal şartlarda 15 iş gününde sonuçlanır. Yoğun dönemleri göz önüne aldığımızda bu süreç 2 aya kadar sonuçlanıyor daha az yoğun aylarda ise 5 iş gününe kadar düşebiliyor.

MrMemur

Üye
Üye
Kanada öğrenci vizesi kolay alınıyor Turist vizesine nazaran. Kanada'dan bir eğitim kurumundan kabulün olduğu sürece sorun olmuyor çevremdekilerden gördüğüm kadarıyla.

Facebook Sayfamız

Üst Alt