Kanada Vizesi Başvurlarında Red Alma Nedenleri

GRF

Administrator
Yönetici
Kanada Vizesi Red Nedenleri
Kanada tartışmasız en çok ziyaret edilen ülkelerin başında geliyor. Türkiye’den bu ülkeyi gezmek için gitmek istediğinizde vize alma şartı bulunuyor. Vize başvurusu yaptığınızda konsolosluk sizi red edebiliyor. Bu red edilme nedenleri arasında ilk sırada eksik evraklar geliyor. Evrakların tam olmasına mutlaka özen gösterin. Çünkü bu konuda yaşadığımız deneyimler bunu gösteriyor. Özellikle de haberiniz olmayan bir belge karşınıza çıkabiliyor.

Özellikle turistik amaçlı bir vize başvuru yapıyorsanız gezi amacınızı açıklayıcı mektubu tam olarak yazın. Neler yapmanız gerektiğini detaylı anlatın. Yarım ve anlaşılmayan bir mektuba kolayca red cevabı verilebiliyor. Bazı kez tüm detaylar tam olmasına rağmen iyi niyet mektubu değerlendirmeye alınmayabiliyor.

Bir başka red sebeblerinden biride "Travel History" seyahat geçmişiniz. Daha önce hiç yurtdışına çıkmamış olmak elbetteki red sebeplerinden biri olarak söylenebilir.

Purpose of Visit yani seyahat amacınızı belirten niyet mektubunda neden Kanada'ya gideceğinizi ve gezeceğiniz yerleri de belirtmeyi ihmal etmeyin. Hatta gezeceğiniz müze isimlerini dahi belirtin ve biletlerini de eklemeyi unutmayın.

Red verilme nedenleri arasında konaklama yerlerinin tam olmaması da yer alıyor. Birçok arkadaş bu konuda red cevabı almıştır. Mutlaka konaklama yapılacak yerlerin bilgilerini de dosyanıza eklemeyi ihmal etmeyin.

Kanada vize Başvurularında yaşadığınız deneyimleri bizlerle paylaşabilirsiniz.

Son düzenleme:

JamesKaren

Üye
Üye
Kanada Vizem Red Edildi. Ekim ayında Kanada’ya gitmek için vize başvurusu yapmıştım. Tüm evraklarımı eksiksiz verdiğimi düşünüyorum. Turistik amaçlı olarak başvuru yapmıştım. Ancak anlam veremediğim bir şekilde red cevabı verdiler. Tüm evraklarım da hazırdı her şeyi eksiksiz verdim. Biletlerim, kalınacak yerlerin adresleri falan dosyamda belliydi. Niye red cevabı verdiler anlamadım. Bu tarz sorun ile karşılaşan oldu mu?
Danışmanlardan öğrendiğim kadarı ile de iyi niyet mektubu hazırlamamı söylediler. İyi niyet mektubunda neler yazmam gerekli bu konuda bana yardımcı olur musunuz?

turgay

Üye
Üye
iyi niyet mektubunu yazacaksan bence örnek bulman lazım. Bitane örnek yazılmış bul ona bakarak yaz. Danışmanlar da örnek yokmuymuş.

Reactions: GRF

GRF

Administrator
Yönetici
Öncelikle Foruma hoş geldiniz. Kanada için daha önce yazılmış iyi niyet dilekçesi örneğini Jpeg formatında aşağıda ekte paylaşılmıştır. Daha fazla örneğe ihtiyaç varsa gönderebiliriz. Dilekçe tamamen sizin gidiş amacınıza ve okul/iş durumunuza göre doldurabileceğiniz şekilde olmalı. İkinci olarak yaptığım paylaşım taslak olarak paylaşılmıştır.

Ekli dosyalar

milano

Üye
Üye
Kanada Vizem Red Edildi. Ekim ayında Kanada’ya gitmek için vize başvurusu yapmıştım. Tüm evraklarımı eksiksiz verdiğimi düşünüyorum. Turistik amaçlı olarak başvuru yapmıştım. Ancak anlam veremediğim bir şekilde red cevabı verdiler. Tüm evraklarım da hazırdı her şeyi eksiksiz verdim. Biletlerim, kalınacak yerlerin adresleri falan dosyamda belliydi. Niye red cevabı verdiler anlamadım. Bu tarz sorun ile karşılaşan oldu mu?
Danışmanlardan öğrendiğim kadarı ile de iyi niyet mektubu hazırlamamı söylediler. İyi niyet mektubunda neler yazmam gerekli bu konuda bana yardımcı olur musunuz?
yakın arkadaşım da başvurmuştu o ikinci başvurusunda aldı vizeyi. Kanada bu konuda detaycı ve haliyle inceliyor. Adamlar resmen bizim ülkede turistik fazla biryer yok neden turist gelsinki diyor. Dünyanın şımarık çocuğu Kanada :D

GRF

Administrator
Yönetici
yakın arkadaşım da başvurmuştu o ikinci başvurusunda aldı vizeyi. Kanada bu konuda detaycı ve haliyle inceliyor. Adamlar resmen bizim ülkede turistik fazla biryer yok neden turist gelsinki diyor. Dünyanın şımarık çocuğu Kanada :D
Kanada 🇨🇦 konusunda evet detaycı bir vize süzgecinden geçiriyor. Evraklar konusunda dikkatli olmak ve yalan beyanda kesinlikle bulunmamak gerekiyor.

Facebook Sayfamız

Üst Alt