Kanada'da Lisans Eğitimi Görmek

GRF

Administrator
Yönetici
Kanada'da Lisans Eğitimi
Lisans eğitimi günümüzün en gerekli eğitimidir. Bir meslek sahibi olmak isteyenler için liseden sonra alınması gereken eğitimdir. Kişinin ilerideki kariyerini oluşturması için gerekli donanımlara sahip olması lisans eğitimleri sayesinde gerçekleşir.Hem bilgi edinmek için hem de teknik donanınlar kazanmak için lisans seviyesinde bir eğitim almak gerekli şartlardan biridir. Bu eğitimi birçok yerde almak mümkündür. Çünkü her ülkede lisans eğitimi veren kurumlar vardır. Bu ülkelerden biri de Kanada'dır. Kanada lisans eğitimi konusunda çok gelişmiş ülkelerden biridir. Kanada'da lisans eğitimi alanların kariyerleri için gerekli bilgi birikimine, deneyime sahip olmaları çok yüksek bir olasılıktır. Kanada eğitim konusunda en iyi ülkelerden biridir ve lisans eğitimleri için çok fazla tercih edilmektedir. Kanada'nın profesörlerinden alınacak bir lisans eğitimi sayesinde kişisel gelişim açısından çok iyi bir ilerleme sağlanabilir.

Kanada'da Lisans Eğitimi Almanın Avantajları
Kanada lisans eğitimlerinin fazlasıyla kişinin hayali olmasının sebebi oldukça faydalı olmasıdır. Yurt dışında yapılacak bir lisans eğitimi kurum, kuruluş, şirket gibi yerlerin gözünde önemli bir ayrıcalık olarak görülür. Kanada'da başarıyla tamamlanan lisans eğitimi sonrası verilen diploma ile kariyer başlangıçlarında diğer kişilerden bir adım öne çıkmak mümkündür. Kanada'da alınan lisans eğitimi birçok yerde verilen eğitimlerden daha iyidir. Profesörlerden, doçentlerden en kaliteli eğitim alınarak ilgili alanla bağlantılı her türlü kariyere atılım yapılabilir. Kanada'da bulunan kaliteli profesörlerden eğitim alınması iş hayatına atılırken kişiye bilgi ve deneyim sahibi olma hissi verir. Eksiklerin giderilmesi için böyle bir eğitimi Kanada'da almak seçeneklerden biridir. Kanada'da lisans eğitimi almanın bir diğer faydası ise dil gelişimidir.

Kanada Ünivertsitelerine Kabul Şartları;
Kanada’da okumak istediğiniz herhangi bir üniversiteye başvuru yapacaksanız o zaman hazırlayacağınız başvuru dosyanızda, dil yeterliliklerinizin yanı sıra, şimdiye kadar aldığınız tüm derslerin içeriği ve aynı zamanda notlarınız, daha önceki okulunuzdan mezuniyet/diploma notunuz, akademik ve sosyal başarılarınız ile mevcut referanslarınız gibi kriterler önemli yer tutacaktır. Dosyanız başvuruyu yapacağınız üniversiteler tarafından ayrı ayrı ve bağımsız bir şekilde detaylı bir incelemeden geçecektir. Bunların dışında SAT, IB ya da AP gibi bir gereklilikler de bulunmamaktadır. Kanada'da bulunan Üniversitelerin YÖK denkliği maalesef bulunmamaktadır.

Kanada'da Mezuniyet sonrasında ise;
Kanada’da herhangi bir lisans ya da yüksek lisans eğitiminden mezun olduysanız, 3 yıla kadar çalışma iznine sahip olacaksınız. Bu süre Toronto, Vancouver gibi şehirlerde 1 yıl ile kısıtlanmışsa da diğer şehirlerde ise çalışma izni 3 yıla kadar çıkabiliyor.

Furkan

Üye
Üye
Yanlış anlamadıysam, Kanada'da lisans eğitimi almak için sınava girmek yok. Sadece dosya hazırlayıp ilgili okullara gönderiyoruz. Doğru mudur?

GRF

Administrator
Yönetici
Yanlış anlamadıysam, Kanada'da lisans eğitimi almak için sınava girmek yok. Sadece dosya hazırlayıp ilgili okullara gönderiyoruz. Doğru mudur?
Başvuru İçin sınava girmenize gerek yok. Fakat IELTS/ TOEFL sınavları ile ingilizce dil seviyenizi göstermeniz gerekmektedir.

Facebook Sayfamız

Üst Alt