Kanada'da Yüksek Lisans(Postgraduate) Eğitimi

GRF

Administrator
Yönetici
Kanada'da Yüksek Lisans(Postgraduate) Eğitimi Görmek
Kanada eğitim alanında çok tercih edilen ülkelerden biridir. Gerek lisans olsun gerekse yüksek lisans olsun sağladıkları ile insanlar tarafından önemli bir eğitim ülkesi olarak görülür. Yüksek lisans ile alanında uzmanlığa erişmek isteyenler için Kanada'da yüksek lisans yapmak bir seçenektir. Gerekli yeterliliklere sahip olunabilmesi için Kanada'da profesörlerin yanında yapılacak bir yüksek lisans herkesin isteyeceği bir şeydir. Kanada'da yüksek lisans yapan kişilerin alanları konusunda bir çok eğitim kurumuna göre daha fazla uzmanlaştıkları görülür. Bu Kanada’da verilen profesyonel eğitimin bir sonucudur. Kanada'daki profesör ve doçentlerin yüksek lisans yapanlara sağladıkları ile çok üst seviye bir yüksek lisans dönemi geçirilir.

Neden Kanada'da Yüksek Lisans Tercih Ediliyor
Kanada'da yüksek lisans yapmak ilk olarak kazandırdığı prestij ile önemlidir. Yapılan yüksek lisans ile prestij sahibi olan bir eğitimci ya da alanında uzman prestijli bir kişi olmak mümkündür. Profesörlerden alınacak destek ile kişiye birçok gerekli donanım kazandırılır. Yazdırılan tezler ile güncel olarak ilerleme sağlanır. Yüksek lisansın başarıyla tamamlanması halinde kişinin iş dünyasında ilk tercihlerden olması büyük bir olasılıktır. Yüksek lisans bir eğitim sürecinden çok bir şekillendirme sürecidir. Kanada'da yüksek lisans yapan kişilerin lisans bilgileri sınanır. Lisans eğitimlerinde eksik var ise yüksek lisans sırasında eksiklerin kapatılması ve kişinin profesör olma yolunda ilk adımını atması sağlanır. Kanada eğitim konusunda dünyada saygı duyulan bir yerdir. Buradaki eğitim kurumlarında tamamlanan bir yüksek lisans dünyadaki her yerde önem gösterilen bir şeydir. Çünkü Kanada'da yüksek lisans yapmış bir kişinin gerçekten bilgili bir kişi olduğunu ve yapacağı işi en iyi şekilde yapacağı her kurumda ve her şirkette tahmin edilebilir.

Kanada’da ki üniversitelerde Yüksek Lisans başvuru koşulları:
  • Okulların kayıt olacak öğrencilerden istediği en belirgin ve minimum kriter; TOEFL, IELTS, hatta GMAT veya GRE sınavlarından en az bir tanesinde başarılı olmaları.
  • Şartlı kabul getirtebilmek için de TOEFL veya IELTS yoksa diğer sınavlar varsa onlarla da başvuru yapılabiliyor.
  • Kanada’daki üniversitelerin eğitim süreleri genellikle Eylül ve Mayıs ayı arasında olduğundan dolayı başvuru tarihleri Ocak ayı ile Nisan ayı arasında gerçekleştirilmek zorundadır.
  • Öğrencinin lisans mezunu yada son sınıf öğrencisi olması ve en düşük 3.00 ortalamasına sahip olması
  • Referans mektupları olmalıdır.
  • Özen gösterilerek hazırlanmış bir özgeçmiş olmalı.

Facebook Sayfamız

Üst Alt