• Green Card Çekiliş Sonuçları 7 Mayıs 2019 19:00 TSİ İtibarı ile Açıklanacaktır.. Ekstra bilgi için burayı ziyaret edebilirsiniz..

Work and Travel Programına Kimler Katılabilir?

GRF

Administrator
Yönetici
Work and Travel programına katılmak isteyen öğrenciler için katılım şartlarını ABD Konsolosluğu tarafından aşağıda belirtilen maddeler olarak açıklanmıştır. Bu şartları yerine getirebilen öğrenciler Work and Travel programına katılarak ABD'ye J1 vizesi ile gidip çalışarak gezebilirler.

Work and Travel Programına Kimler Katılabilir ve Hangi Şartları Sağlamalıdır?
  • Herhangi bir 4 yıllık eğitim veren bir üniversitede eğitim gören öğrenciler(Eğer öğrenci mezuniyet durumunda ise Ülkeye geri döneceğine ikna edici belgeler temin etmelidir).
  • Üniversitelerin 2 yıllık akademik eğitim veren bölümlerinde okuyan öğrenciler.
  • Master - Doktora öğrencileri (Yalnız not ortalamaları kontrol edileceğinden ve aynı zamanda İngilizce seviyelerinin iyi olması gerekmektedir)
  • Genel akademik eğitim not ortalaması 2.00’ın üzerinde olan ve son dönem not ortalaması ise 2.00'ın üzerinde olan bütün üniversite öğrencileri
  • 18-28 yaş arasında bulunan ve yukarıdaki şartlardan birini bile sağlayan üniversite öğrencileri
  • Yaş sınırını aşmamış olan Doktora öğrencileri de katılabilmektedir.

Facebook Sayfamız

Üst Alt