Yunan Adalarına Vizeli/Vizesiz Gidiş hakkında

HeavenGrey

Üye
Üye
Merhabalar arkadaşlar, geçtiğimiz sene kış aylarında İsviçre vizesine başvuru yapmıştım ve maalesef ret verdiler.

Bu yaz ise ağustos ayı gibi yakın arkadaşımla ucuz birkaç günlük bir tatil yapmayı düşünüyoruz. Yunan adaları güzel bir fikir düşüncesindeyim. Amacımız aynı zamanda pasaportlarımızda daha önce alınmış bir Schengen vizesi olması. Bu sayede ileride olası vize başvurularımızda bize referans olabilir diye düşündük ancak yine de içimde bir tereddüt var 8 ay önce İsviçre'den ret yemiş şimdi bize gelmiş derler mi falan diye. Bir yandan da zaten tatil sezonu ve en kötü turla başvurursam alabilirim diyorum. Zaten böyle şeyleri daha çok benim yaşımdakiler bu aylarda yapıyorlar. Sizce başvurmalı mıyım yoksa bu bir hata mı olur?

DrOğuz

Üye
Üye
Daha önce İsviçre'den ret almış olman tekrar ret alacağın anlama gelmez. 4 gün sonra 2. başvuruda Hollanda vizesi alan kuzenim var öyle söyleyeyim. Ve ayrıca Yunanistan fikri iyi bir fikir alırsınız vizeyi diye düşünüyorum. şayet alırsanız daha sonra vize problemi yaşamazsınız bugün ABD vizesi alırken bile Travel History istiyorlar. Bu arada kapıda Vize veren Yunan adaları da mevcut incelemeni öneririm.

Merhabalar arkadaşlar, geçtiğimiz sene kış aylarında İsviçre vizesine başvuru yapmıştım ve maalesef ret verdiler.

Bu yaz ise ağustos ayı gibi yakın arkadaşımla ucuz birkaç günlük bir tatil yapmayı düşünüyoruz. Yunan adaları güzel bir fikir düşüncesindeyim. Amacımız aynı zamanda pasaportlarımızda daha önce alınmış bir Schengen vizesi olması. Bu sayede ileride olası vize başvurularımızda bize referans olabilir diye düşündük ancak yine de içimde bir tereddüt var 8 ay önce İsviçre'den ret yemiş şimdi bize gelmiş derler mi falan diye. Bir yandan da zaten tatil sezonu ve en kötü turla başvurursam alabilirim diyorum. Zaten böyle şeyleri daha çok benim yaşımdakiler bu aylarda yapıyorlar. Sizce başvurmalı mıyım yoksa bu bir hata mı olur?

Ezgi88

Üye
Üye
@HeavenGrey arkadaşım Schengen vize başvurusu İçin rahat bir hayat ülke olduğu söyleniyor. Yunanistan vize verirse önü açılır diğer vizelerin diye düşünüyorum. Ayrıca isviçreden red almış olman birdaha ret alacaksın anlamına gelmez için rahat olsun

Facebook Sayfamız

Üst Alt