Soru Yurtdışına Gitmek İsteme Nedenleriniz Nelerdir Diye Sorsam?

Ezgi88

Üye
Üye
Arkadaşlar internet ortamında herkes gibi bende geziniyorum ve son zamanlarda gördüğüm kadarıyla Amerika ve Kanada'ya gitmek isteyenlerin sayısı baya bir artış göstermiş. Forumlarda daha önce yurtdışına gitme konusunda bu kadar çok paylaşım yapılıyormuydu diye düşünmekten alamıyorum kendimi.

Bende böyle bir soru sormuş bulunayım. Herkesin illa bir sebebi vardır yurtdışında eğitim veya yaşamak konusunda. Sizin Yurtdışına gitme sebepleriniz nelerdir?

Tepkiler: GRF

GcAhmet

Administrator
Yönetici
Üye
Öncelikle hoş geldiniz. İlk yorumu ben bırakayım ozaman. Benim düşüncem daha çok ekonomik olarak. Şu an için Türkiye'de belki daha çok kazanabilirim yada kazanıyorum. Lakin milyonlar kazansam da neden bir arabaya 300 bin TL ve üstü vereyim ? yada başka şeylere 3 kat 5 kat daha fazla para ödeyeyim ? belki daha çok emek harcayarak sahip olacağım Amerika da '' ucuz '' şeylere ancak ucuza almış olacağım sonuçta. Ben böyle düşünüyorum katılırsınız katılmazsınız teşekkürler. Eğitim sistemi vs. hiç iyi değil her sene değişen bir sistem söz konusu.

İsmail Tepe

Administrator
Üye
Yurt dışına herkes daha iyi bir yaşam için gitmek istiyor bende iki çocuğum la daha iyi eğitim alabilmeleri için gitmek istiyorum.

Volkan

Üye
Üye
Daha iyi bir ekonomik süreklilik, daha insani yaşam şartları, genelde belirtilen bunlar. Evet doğru bir yaklaşım fakat ek olarak söyleyebileceğim şu var: Sınırları ortadan kaldırmak...

Türkiye'de bir işe girip çalıştığınız zaman, çalıştığınız iş dışında her anlamda köreliyorsunuz. ABD'de, Kanada'da bir işte çalışırken, her zaman bu işi bırakıp kendi büfenizi, çim biçme işinizi açabilecek ya da masa başı işi bırakıp sezonluk bir yere garson olarak gidebilecek bir moda girebiliyorsunuz. Her ülkede sistem aynı mıdır bilmem fakat yaşam biçimi ve şartları, insanların önüne set koyuyor. Bu yüzden yurt dışında yaşama hayali her zaman Türkiye'de yaşayan insanların aklının bir köşesinde bence..

Kanadalı

Üye
Üye
Önem sırasına kadar elimden geldiği kadar sıralamaya çalışacağım.
-Adalete güven ve kanunların uygulanıyor olması nedeni ile insanların kanundan korkması/uyması
-Fazla parası olanın yada biryerlerde amcası/dayısı olanın (en basiti trafikte bile) kendini ayrıcalıklı sanması
-Birbirinin hakkına ve kurallara saygı
-12 yaşındaki kızıma özgür düşünce ile fikirlerini korkmadan açıklayabileceği bir gelecek sunmak
-Gelişmiş ülke vatandaşı olabilmek

Yani asıl amaç ekonomik değil aslına bakarsak tamamen sosyolojik ve kültürel. Çünkü bundan eminim ki buradaki ekonomik gücümü orada oluşturmak en az bir 3-4 yılımı alacak ve belki yinede buradaki şartlarımı bile arayacağım. Yani eğer gidebilir isek ekonomik açıdan geriye gitmiş olacağız ama sosyolojik ve kültürel açıdan daha iyi olma ümidimiz olacak. Sadece Amerika'ya gitmek değil bu esnada Kanada'yı da deniyorum.

DrOğuz

Üye
Üye
Önem sırasına kadar elimden geldiği kadar sıralamaya çalışacağım.
-Adalete güven ve kanunların uygulanıyor olması nedeni ile insanların kanundan korkması/uyması
-Fazla parası olanın yada biryerlerde amcası/dayısı olanın (en basiti trafikte bile) kendini ayrıcalıklı sanması
-Birbirinin hakkına ve kurallara saygı
-12 yaşındaki kızıma özgür düşünce ile fikirlerini korkmadan açıklayabileceği bir gelecek sunmak
-Gelişmiş ülke vatandaşı olabilmek

Yani asıl amaç ekonomik değil aslına bakarsak tamamen sosyolojik ve kültürel. Çünkü bundan eminim ki buradaki ekonomik gücümü orada oluşturmak en az bir 3-4 yılımı alacak ve belki yinede buradaki şartlarımı bile arayacağım. Yani eğer gidebilir isek ekonomik açıdan geriye gitmiş olacağız ama sosyolojik ve kültürel açıdan daha iyi olma ümidimiz olacak. Sadece Amerika'ya gitmek değil bu esnada Kanada'yı da deniyorum.
Ortalama olarak aynı sebeplerde gitmeyi düşünüyorum bende ayrı ayrı yazmayayım. Enazından çocuklarımız rahat ve iyi bir geleceğe sahip olsunlar. Ülkemizde durumlar malesef ki vahim.

Faruk

Üye
Üye
selma arkadaşlar. konu dışı bir sorum vardı.Ukraine airlines ile abd ye uçan var mı ?thy a göre fiyatlar çok daa uygun.uçanlar memnun oldu mu?bir diğer sorum abd girerken vize kontrolünde sıkıntı çıkıyor mu?otel rezervasyonu ya da konaklamayı oraya gittikten sonra halletmeyi düşünüyorum, bi de dönüş ile ilgili uçak bileti soruyorlar mı ?tşk

Facebook Sayfamız

Üst Alt