1 Milyon TL’den çok Bağış Toplayan TEGV 5.055 Çocuğu Daha Eğitim Takviyesine Kavuşturacak

Ryan

Global Mod
Global Mod
1 Milyon TL’den çok Bağış Toplayan TEGV 5.055 Çocuğu Daha Eğitim Takviyesine Kavuşturacak
TEGV, ‘Bir Çocuk Değişsin Türkiye Gelişsin’ kampanyası ile N Kolay 43. İstanbul Maratonu’nu, birinci kere tek maratonda 1 milyon TL den çok bağışla rekor kırarak tamamladı. Toplanan bağışlarla 5 bin 55 çocuk daha nitelikli eğitim takviyesi ile buluşacak.

İlköğretim çağı çocuklarını nitelikli eğitim takviyesiyle buluşturmak için faaliyetlerini sürdüren Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), ‘Bir Çocuk Değişsin Türkiye Gelişsin’ diyerek hazırlandığı N Kolay 43. İstanbul Maratonu’nu muvaffakiyetle tamamladı.

30-31 Ekim tarihlerinde sanal, 7 Kasım’da ise fizikî olarak koşulan İstanbul Maratonu’nda TEGV’in kampanyası 25 Ekim – 22 Kasım tarihleri içinde devam etti. TEGV İdare Konseyi Üyelerinden Alp Öğücü, Elif Dilmen, Meltem Bakiler Şahin, TEGV Mütevelli Heyeti Üyesi Serdar Karahasanoğlu ile TEGV Genel Müdürü Sait Tosyalı, 14 TEGV Aktiflik Noktası, epey sayıda genel müdürlük çalışanı ve 25 kurum ile toplamda 436 koşucunun katıldığı maratonda, kampanya mühletince TEGV 5 bin 445 bağışçının takviyesi ile 1 milyon 11 bin 170 TL bağış topladı. 13 yıldır yardımseverlik koşularıyla kampanyalar oluşturan ve çocuklar için bağış toplayan TEGV ayrıyeten 2008 yılından bu yana Adım Adım ile yeterlilik peşinde koşan STK’lar ortasında; tek kampanyada 1 milyon TL’yi geçen 5’inci STK oldu.

Kampanyada toplanan bağışlarla; Kodlamadan Tasarım ve Maharet Atölyelerine, Bilimden İngilizceye birfazlaca aktiflikle tanışma ve daha hoş bir geleceğe hazırlanma fırsatı bulacak 5 bin 55 TEGV çocuk daha nitelikle eğitim takviyesi alacak.

TEGV ismine koşan tüm koşucularımıza, kampanyamıza dayanak olan tüm bağışçılarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR