8 yaşında amatör telsiz kullanarak uzaydaki astronotla sohbet etti

odakulebuda

New member
8 yaşında amatör telsiz kullanarak uzaydaki astronotla sohbet etti Payne, 2 Ağustos’ta uykuya daldığında babasının kendisini kaldırıp aygıta sürüklediğini ve ağzına bir mikrofon tuttuğunu aktardı.

CNN International’a dün yaptığı açıklamada babasına “Bana bunu niye ypaıyorsun? Hoşluk uykuma gereksinimim var” söylemiş olduğini aktaran Payne, bir anda ABD’li astronot Kjell Lindgren’le konuşmaya başladığını tabir etti:

“8 yaşımda olduğumu öğrendiğinde bir anda sesi sevinçli gelmeye başladı. Gülümsediğini duyabiliyordunuz. Sesini duyduğumda fazlaca memnun oldum. Düş sandım”

Astronot Kjell Lindgren

49 yaşındaki Lindgren de Payne’e “Seninle sohbet etmek hayli hoş. Telsize gelip selam verdiğin için teşekkür ederim” dedi.

Astronot sohbetten daha sonra attığı tweet’teyse “Bu şimdiye kadarki en sevdiğim temas olabilir” sözünü kullandı.

Baba Matthew Payne, Lingren’in uzayda amatör telsiz kullandığını öğrendikten daha sonra fırsat kolladığını, UUi’nin meskenlerinin zirvesinden geçeceği bilgisini alınca da hazırlıklara başladığını söylemiş oldu.