A Ulusal Bayan Voleybol Grubu ile Yollarını Ayıran Giovanni Guidetti’den Açıklama

onurnisan

New member
Web sitesi
www.nisannakliyat.net
AJANSSPOR HABER

2017’de başladığı A Ulusal Bayan Voleybol Ekibi ile olan beraberliği bugün son bulan başantrenör Giovanni Guidetti, Türkiye Voleybol Federasyonu’nun (TVF) ayrılığı duyurmasının akabinde birinci defa açıklama yaptı. Filenin Sultanları’na sayısız muvaffakiyet kazandıran İtalyan çalıştırıcı, federasyon yetkilileri, Türk halkı ve Filenin Sultanları’na teşekkür etti.

“Türkiye bana sahip olduğum en kıymetli şeyleri verdi”

Giovanni Guidetti, “Türkiye bana sahip olduğum en kıymetli şeyleri verdi. Eşimi bu ülkede tanıdım, kızım bu ülkede dünyaya geldi. Bu ülke bana saha ortasında bir meslek, saha haricinde epey keyifli bir hayat armağan etti. Her gün ‘Bu hoş ülkeye neler verebilirim?’ diye düşündüm.” diyerek açıklamasına başladı.

“Hep bir arada yaptık bunu”

Guidetti, “2017 yılında yolum Filenin Sultanları ile kesişti. 3 Avrupa Şampiyonası’nda madalya kazandık, Milletler Ligi’nde üç kere madalya kürsüsüne çıktık, Olimpiyat Oyunları’na katıldık ve 5. sırayı elde ettik. Daima birlikte yaptık bunu. Daima birlikte Türkiye’yi dünya sıralamasında 15 numaradan 7 numaraya taşıdık. Bu ülkenin bana yaşattığı her hoş duyguya saha ortasında en uygununu yapmaya çalışarak karşılık vermek istedim.” sözlerini kullandı.

“Herkese hayli teşekkür ediyorum”

İtalyan başantrenör, “Beş yıllık müddet boyunca bir arada ter döktüğümüz tüm atletlere, ulusal gruba emek veren tüm profesyonellere, Voleybol Federasyonu’nun bedelli yöneticilerine, maçlarımıza gelen taraftarlara, bizi takip eden basın mensuplarına ve ismini unuttuğum herkese epey teşekkür ediyorum.” dedi.

“Bu ülkenin kuvvetli bayanlarının her vakit en düzgününü yapacağını biliyorum”

Giovanni Guidetti son olarak, “Bundan daha sonra Filenin Sultanları’nı yeterli bir taraftar olarak gururla takip edeceğim. Bu ülkenin kuvvetli bayanlarının her vakit en güzelini yapacağını biliyorum. Hepinize epey teşekkür ederim.” açıklamasını yaptı.

Türkiye bana sahip olduğum en değerli şeyleri verdi. Eşimi bu ülkede tanıdım, kızım bu ülkede dünyaya geldi. Bu ülke bana saha içinde bir kariyer, saha dışında çok mutlu bir hayat hediye etti. Her gün “Bu güzel ülkeye neler verebilirim?” diye düşündüm…

— Giovanni Guidetti (@Gio1315) November 18, 2022