AKKUYU NÜKLEER A.Ş. Gülnar’daki Öğrencilerin Yeni Eğitim-Öğretim Yılını Kutladı

Ryan

Global Mod
Global Mod
AKKUYU NÜKLEER A.Ş. Gülnar’daki Öğrencilerin Yeni Eğitim-Öğretim Yılını Kutladı
Mersin’de inşası devam eden Türkiye’nin birinci nükleer santrali olan Akkuyu NGS, dört gözle beklenen 2021-2022 eğitim-öğretim yılının başlaması niçiniyle 6 Eylül’de çocuklara yönelik şenlik düzenlendi. Bu etkinlikler Gülnar Kaymakamlığı, Gülnar Belediye Başkanlığı ve İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü’nün dayanağıyla yapıldı.

Akkuyu NGS şantiyesine en yakın yerleşim yeri olan Büyükeceli Mahallesi’deki ilkokul ve ortaokul ile Gülnar ilçe merkezindeki “Yüzüncü Yıl” ve “Cumhuriyet” ilköğretim okullarında düzenlenen etkinliklerde çocuklar profesyonel animasyon takımlarının organize ettiği çeşitli oyunlar ve müsabakalarda eğlenceli anlar yaşadı.

Bilhassa sabun köpüğü gösterisi ve kukla gösterisi çocukların ilgi odağı oldu. Çocuklar düzenlenen atölyelerde kum boyama, origami ve el sanatları ile tanıştılar. Etkinlikler sırasında iştirakçilere elma şekeri, patlamış mısır ve simit ikram edildi.

Gülnar ilçesinde Yüzüncü Yıl Okulu öğrencileri için düzenlenen aktifliğe Gülnar Kaymakamı Yunus Emre Bayraklı, Gülnar Belediye Lideri Alpaslan Ünüvar, İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Hüseyin Kadim ve AKKUYU NÜKLEER A.Ş İrtibat Yöneticisi Kiyra J. Staples katıldı.

İştirakçilere hitap eden Gülnar Kaymakamı Yunus Emre Bayraklı, “Tüm okul öğrencilerini yeni eğitim-öğretim yılının başlaması vesilesiyle tebrik ediyor ve muvaffakiyetler diliyorum. Firmanın eğitim öğretim yılının birinci gününü çocuklara gerçek bir bayram üzere yaşattığı için bölgemizdeki öğretmen ve okul müdürlerinin yanı sıra bilhassa AKKUYU NÜKLEER A.Ş.’ye teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

AKKUYU NÜKLEER A.Ş.’nin Bölgesel Bağlantı Departmanı Eksperi Eyüp Lütfi Sarıcı, “Gülnar ilçemizde bölge nüfusuna uzun yıllar hizmet edecek bir nükleer santral inşa ediliyor. İstasyon yaklaşık 4 bin bireye istihdam sağlayacak ve projenin öteki kesimlerde yaratacağı istihdam sayısı on binleri bulacak. Bu, NGS inşaatı alanında neredeyse otuz bin kişilik nüfusa sahip bir kentin büyüyeceği ve geleceğin mühendisleri, öğretmenleri, hekimleri olarak geniş istihdam fırsatlarına sahip olacağınız manasına gelir. Çalışmalarınızda ve gelecekteki mesleksel faaliyetlerinizde samimiyetle muvaffakiyetler dilerim!” dedi.

Özel bilgilendirme stantlarının kurulduğu üç okulda da, AKKUYU NÜKLEER A.Ş. İrtibat Müdürlüğü çalışanları çocuklarla eğlenceli vakit geçirerek onlara nükleer enerjiyi anlattı, broşür ve ikramlık eşya dağıttı.

Nükleer güç santralinin kurulacağı bölgenin toplumsal hayatına da büyük katkılarda bulunan AKKUYU NÜKLEER A.Ş. nizamlı olarak bağışta bulunuyor ve çevresel teşebbüslerinde yer alarak mahallî halk için sanat, spor ve cümbüş aktiflikleri düzenliyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR