Aksaray Belediyesinden karnesini getiren öğrencilere jest

ffalivvv

New member
AKSARAY (İHA) – Aksaray Belediyesi sömestr tatilinde öğrencilerin keyifli vakit geçirmesini sağlamak maksadıyla karnesini getiren öğrencilere, 2 sinemanın biletini dağıttı.

Aksaray Belediyesi, “Karneni getir biletini al” kampanyası kapsamında 15 tatil heyecanı yaşayan ilköğretim ve ortaöğretim düzeyinde eğitim nazarann öğrencilere velileri ile bir arada izleyecekleri “Kesişme: Yeterli ki Varsın Eren” ve “Aslan Hürkuş Kayıp Elmas” isimli sinemaların biletini dağıttı. Karneleri ile birlikte Aksaray Belediyesine gelen öğrenciler, velileri ile birlikte karne notları ve bağlantı ayrıntılarının yazılı olduğu formları doldurdu. Doldurulan formlarda izlemek istedikleri biletleri teslim alan öğrenciler karneleri ile bir arada hatıra fotoğrafı çektirdi. Belediye Lideri Cihan Dinçer, biletini teslim almaya gelen öğrencilerle sohbet ederek izleyecekleri sinemalar hakkında bilgi aldı. Öğrencilerle bir arada form dolduran Lider Dinçer öğrencilere bileti kendi elleriyle dağıtarak öğrencilerin yarıyıl tatilini kutladı. Aksaray Belediyesi kampanyanın birinci gününde bin 500 öğrenciye biletini teslim ederken, maksadın 5 bin öğrenci olduğu bildirildi.

Belediye Lideri Cihan Dinçer, “Aksaray Belediyesi olarak bir tertibe imza atıyoruz. Kampanyamız Aksaray’ımızda ilköğretim ve ortaöğretim seviyesindeki öğrencilerimizin 15 tatilde karnelerini getirmeleri kaydıyla Aksaray Belediyesi olarak ‘Aslan Hürkuş Kayıp Elmas’ ve ‘Kesişme: Yeterli ki Varsın Eren’ sinemalarının biletlerini temin ediyoruz. Bu emelle öğrencilerimize hem sinema sineması alışkanlığı kazandırmak birebir vakitte bu süreç içerisinde onlarla beğenilen bir vakit geçirmeyi amaçlıyoruz. Velileriyle birlikte kendilerine birer bilet armağan ediyoruz. Aksaray’ımızda sinema sinemasına ilgi her geçen gün artıyor. ‘İyi ki varsın Eren’ sinemamızın ayrıyeten bir özelliği var, bunu da gençlerimize anlatmak ve ulusal kıymetlerimizi öğretmeyi amaçlıyoruz. Muhtemelen 5 binin üzerinde bir iştirak olacağını planlıyoruz. Birinci günden bin 500’ü aştık. İlerleyen süreçte daha da artacak diye temenni ediyoruz” dedi. – AKSARAY

İhlas Haber Ajansı – Son Dakika Haberleri

Cihan Dinçer, Aksaray, Hürkuş, Lokal, Haber