Azeri spikerden duygulandıran takviye bildirisi: Türkiye evimizdir meskenimiz yanıyor

odakulebuda

New member
Azeri spikerden duygulandıran takviye bildirisi: Türkiye evimizdir meskenimiz yanıyor Türkiye’de devam eden yangınlar ülkenin pek fazlaca ormanlarını küle çevirirken yaşanan felakete dost ve kardeş ülke Azerbaycan’dan hem maddi hem manevi dayanak geldi.

Bir televizyon kanalında haber sunan Lale Azertaş, Türkiye’de çıkan yangınlarla ilgili söylemiş oldukleri ise büyük takdir topladı.

“TÜRKİYE BİZİZ”

Spiker Lale Azertaş, Türkiye’ye gönderilecek takviyenin haberini sunarken şu kelamları kaydetti:

“Bizim canımız yanıyor. Türkiye bizim evimizdir, konutumuz yanıyor. Ve biliyorum ki herkes ruhen oradadır. Ruhumuzun ne kadar yandığını hissediyorum. İnsanları insanlarımız, dağları dağlarımız, ağaçları ağaçlarımız, denizleri denizlerimizdir. Ve bir daha diyorum, Türkiye bizim evimizdir. Türkiye biziz. Bakın benim. Bakın sizsiniz.

“BİZDEN OLMAYANLAR VAR”

Lakin bizden olmayanlar var. Ve bizden olmayan biri bu acıyı bize yaşatmayı reva biliyor. Birtakım durumlarda ağaçlarda başlayan yangınların niçini tabiat olayı yahut iklim durumları ile bağlı olmuyor. Bu çeşit yangınlarda insan faktörü de var. Mutlak ki var.

“CAN AZERBAYCAN YANINDADIR TÜRKİYE’M”

Türkiye bizim için yoldaştır. Dostunu yarı yolda koymayandır. Bir de en kıymetlisi kardeştir Türkiye. Her vakit yanındayım dediğin Can Azerbaycan yanındadır Türkiye’m.

“SEN GÜÇLÜ VE MAĞLUP EDİLMEZSİN TÜRKİYE’M

Canımız yandığı üzere can da yakarız. Sırf gönderilen helikopterleri demiyorum. Burada her insanın kalbi orada atıyor.

Canın hiç bir vakit yanmasın Türkiye’m. Sen kuvvetli ve mağlup edilmezsin Türkiye’m.”

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, yangınlarla gayret için Türkiye’ye 500’den çok işçi, helikopterler ve ilgili materyaller göndereceklerini açıklamıştı.