Batum Gezi Rehberi

Gezgin

Global Mod
Global Mod
Batum Gezi Rehberi

Merhaba,arkadaşlar sizlere ucuz tatilin adresi biraz Batum‘dan bahsedeceğim haftasonu ve normal tatiliniz içinde gidilebilecek bir yer 123,000 nüfuslu Gürcistan’ın bir şehiri Batum çok güzel doğası ucuz yemekleri konaklaması ve gece hayatı ile adeta sizi büyüleyebilir harcadığınız her kuruşu zevk alarak harcayabilirsiniz.Türkiye ile arasında 1 saatlik fark vardır Türkiye’de saat 15:00 iken Batum’da saat 16:00 olmaktadır.

Batum Nerede
Batum Gürcista’nın güney batısında yer alır yani Karadenizin batısında Türkiye’den sarp sınır kapısından Gürcistan‘a geçiş yapılmaktadır.

Batuma Vize Yok !
Batuma giderken diğer Avrupa ülkeleri gibi 120 euro 130 euro gibi vize fiyatları ile uğraşmayın alın kimliği çıkın yollara Batum sizi bekliyor ilk girişte zaten ekonomik olması çok güzel

Ulaşım Neredeyse Bedava

Havalimanın dan şehir merkezine yolculuk 1,3 TL gibi komik bir rakam diyebiliriz.3 gün kalsanız her gün 4 kez dolmuşa binseniz, bir de havaalanı gidiş-dönüşü ekleseniz toplam ulaşım maliyetiniz 11-12 TL

Avrupa’da Hisssetmek

Batum tam bir sanat ve Avrupa şehri diyebiliriz harika bir meydanı var Plazza meydanı burada kafelerde bişeyler içseniz kahve vb şeyler 3 ile 5 TL arasında bir rakama kalkarsınız.

Teleferik Turu
Alfabe Kulesi, Dönme Dolap, Ali – Nino Heykeli ve Batum Teleferik turu Batum da harika bir manzara izlemek istiyorsanız teleferik turu 15 TL

Yemek
Karadenize manzaralı bir restaurant düşünün 5 kişi için 4 kilo balık, salata, patates kızartması ve 1 litre vodka içeren menü sipariş ediyorsunuz. Kişi başı ödeyeceğiniz rakam sadece 45 TL

Konaklama
Lüks bir otelde kalmanız 100 tl civarı gecelik olarak Avrupa’da ise 100 euro dan fazla diyebiliriz.

Tekne Turu
Karadenizin hırçın dalgaları burada yok sakin bir denizi var diyebiliriz.Tekne ile tur yapmanız durumunda 10 TL ile 15 TL arasında bir rakama denk geliyor.