Beyoğlu’nda ‘Geleceğe Işık II’ standı açıldı

Pinar

Global Mod
Global Mod
BEYOĞLU, İSTANBUL (İHA) – Beyoğlu‘nda ‘Geleceğe Işık II’ standı açıldı

İSTANBUL Kültür ve Turizm Bakanlığı Hoş Sanatlar Genel Müdürlüğü ile Beyoğlu Belediyesi‘nin katkılarıyla düzenlenen “Geleceğe Işık II” standı sanatseverlerle buluştu.

Toplumsal sorumluluk projesi kapsamında düzenlenen “Geleceğe Işık II” standı sanatseverlerle buluştu. Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde düzenlenen standın açılış merasimine; Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, ve Beyoğlu Belediye Lideri Haydar Ali Yıldız’ın yanı sıra fazlaca sayıda sanatçı ile sanatsever katıldı. Geliri kız çocuklarının eğitimi için kullanılacak stant 31 Ocak 2022 tarihine kadar açık olacak. HİSSEDE Paylaşma ve Dayanışma Derneği faydasına gerçekleştirilen stantta; sanatkarların yanı sıra, genç yeteneklerden oluşan sanatçı takımının yapıtları yer aldı.

“Bu sergiden elde edilecek gelir kız öğrencilerin eğitimlerine katkı sunacak”

Merasimde konuşan Beyoğlu Belediye Lideri Haydar Ali Yıldız: “Bugün manalı bir stant düzenledik. Beyoğlu Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığımız ve HİSSEDE Paylaşma ve Dayanışma Derneği’nin Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nin stant salonunda değerli bir sergiyi ziyaret ettik. Ay sonuna kadar stant açık olacak. Bu stant bir toplumsal sorumluluk projesi kapsamında gerçekleştiriliyor. Bu sergiden elde edilecek gelir kız öğrencilerin eğitimlerine katkı sunacak. Beyoğlu Belediyesi olarak kız çocuklarının eğitimini önceleyen bir anlayışla bu standın açılmış olması bizim birincil önceliğimizdi. Hem profesyonel tıpkı vakitte genç yeteneklerin yapıtları bu stantta yer alıyor. Stantta pek başarılı eserler var. Stantta emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” sözlerini kullandı.

“Projeyi okuduğumda epeyce etkilenmiştim”

Sanatın düzgünleştirici ve birleştirici gücünün olduğunu belirten Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz: “Geleceğe Işık II standı, ben projeyi okuduğumda epey etkilenmiştim. aslına bakarsan kız çocukları için aktiflik olduğunda Kültür ve Turizm Bakanlığı olarak bizim dayanak vermemiz mümkün değil” dedi.

İhlas Haber Ajansı / Sümeyye İnal – Son Dakika Haberleri