Birey ve Aileler İçin Afet Şuuru Eğitimi Verildi

Ryan

Global Mod
Global Mod
Birey ve Aileler İçin Afet Şuuru Eğitimi Verildi
“Türkiye Afet Eğitim Yılı” ilan edilen 2021 yılı ortasında Vilayet Afet ve Acil Durum Müdürlüğü uyumunda yürütülen çalışmalar kapsamında Çorlu Belediyesi ve çeşitli kurumlarda nazaranvli eğitmenler tarafınca binlerce vatandaşa eğitim verildi.

Hususla ilgili olarak açıklamada bulunan Çorlu Belediye Lider Yardımcısı Oktay Çolpan, T.C. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Başkanlığı tarafınca 2021 yılının “Türkiye Afet Eğitim Yılı” ilan edildiğini ve bu çerçevede vatandaşlara eğitim verildiğini belirterek, “İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü uyumunda gerçekleştirilen eğitim çalışmalarına, ilçemizde hizmet veren kurumlarca nazaranvlendirilen 23 eğitmenimiz katılmış ve eğitmenlerimiz tarafınca Çorlu halkının “Birey ve Aileler İçin Afet Şuuru Eğitimi”ne ulaşabilmesi için yüz yüze ve çevrim içi eğitimler verildi.

“251 Bin 852 Vatandaşımız Eğitim Aldı”

Çorlu Belediyesi olarak halkımızın bu eğitimi almasına katkıda bulunmak hedefiyle dört belediye işçimizi de gerekli eğitimleri alması ve halkımıza belirtilen eğitimi verebilmesi için nazaranvlendirdik.

2021 yılı içerisinde düzenlenen eğitimlerde “Birey ve Aileler İçin Afet Şuuru Eğitimi” programına iştirak sağlayan 251 bin 852 vatandaşımıza ilgilerinden dolayı teşekkür ederim. Afetler öncesinde, sırasında ve daha sonrasında gerçek davranış prosedürlerinin vurgulandığı, ferdi olarak afetlere hazırlık çalışmalarının nasıl yapılması gerektiğinin açıklandıği eğitimlerin, afetlere dirençli toplum oluşmasında son derece faydalı olduğunun şuurundayız ve afetlere hazırlık hedefiyle yapılan ve yapılacak olan her türlü çalışmanın da destekçisiyiz.

“Eğitmenlerimize Teşekkür Ederiz”

Vatandaşlarımızın 2021 yılı içerisinde belirtilen eğitimleri alabilmesi ve afetlere hazırlıkta toplumsal ilgiyi artırabilmek emeliyle efor gösteren tüm eğitmenlerimize de ayrıyeten teşekkür ederim.” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR