Büyükçekmece 22’nci Kültür Şenliği’ne buruk veda

Pinar

Global Mod
Global Mod
Büyükçekmece 22’nci Kültür Şenliği’ne buruk veda

İSTANBUL – Büyükçekmece’de klasik olarak düzenlenen ve bu yıl 22’ncisi gerçekleştirilen “İstanbul Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali’nde” kültür ve sanatta yılın sanatkarı ödüllerinin sahibi halkın oyları ile usta sanatkarlar Binnur Kaya ve Erdal Özyağcılar oldu.

Aldığı ödül için teşekkür eden Erdal Özyağcılar,

“22’ncisi düzenlenen Büyükçekmece Sanat ve Kültür Şenliği’nde bir ödül aldım. ve bu halk oylaması ile yapılan bir ödül, hayli şad oldum. Bu şenlik 22 yıldır yapılıyor ve Dünya Şenlikler Birliği tarafınca 7 defa “Dünyanın En Güzel Şenliği ” seçilmiş. Bu hoş yerde, bu hoş tertipte bende varım, ben epeyce memnunum. Beni evimden aldılar, hayli efendi bir hanımefendi bana eşlik etti. Sohbet ederek geldik buraya. Bu ortada tabi ki en âlâ bayan oyuncu ödülünün de Binnur Kaya’ya verilmesi beni epeyce keyifli etti. Zira o benim epeyce sevdiğim sanatçı arkadaşım. Türkiye’nin yetiştirdiği az bayan sanatkarlardan biridir. İnşallah seneye pandemisiz, yangınsız bir biçimde devam ederiz” diye konuştu.

Mükafata layık görüldüğü için epey keyifli olduğunu söyleyen ünlü oyuncu Binnur Kaya,

” Büyükçekmece Uluslar Ortası Kültür ve Sanat Şenliği için buradayım. Çok pahalı bir mükafatı layık görmüşler. 7 sefer dünyanın en uygun şenliği seçildi, o kadar bedelli bir şenlik ki Büyükçekmece Belediyesi’nin ok büyük emekleri var. Çok şey söylemek istiyorum bu şenlikle ilgili fakat fazlacata düzgün hissetmediğimiz vakit içinder, memleketimiz yanıyor ve biz yalnızca uzaktan dayanak verebiliyoruz. Yangın olan her yere bol yağmur diliyorum” dedi.

Şenliğin epey hoş gittiği sırada ülkenin ciğerlerinin yandığını söyleyen Büyükçekmece Belediye Lideri Dr. Hasan Akgün,” 22 yıllık şenlik tarihimizde ki en güç şenliği yaptık. Hem sanal birebir vakitte fiziki ortamda. Şenliğimize halk ağır talep gösterirken, şenliği nazarann herkes pandemi periyodunda bu biçimde aktifliklerin yokluğunu çektiği için sokaklara döküldü. Ancak şenlik fazlaca hoş giderken, ülkemizin ciğerleri yanmaya başladı. Şenliğin eğlendiren-coşkulandıran kısımlarını iptal etmek zorunda kaldık. İptal etmek zorundaydık zira hepimizin morali bozuldu” diyerek konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yaşar Çağlar Şahin