Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan AB’ye sert gönderme: Bizi 52 yıl süründürdüler gerekli yanıtı vereceğiz

odakulebuda

New member
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan AB’ye sert gönderme: Bizi 52 yıl süründürdüler gerekli yanıtı vereceğiz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Özbekistan’da Türk Devletleri Teşkilatı Tepesi’nde Türk önderlere hitap etti. Erdoğan terörden iklim değişikliğine kadar biroldukca mevzu ve alanda işbirliğinin Türk Devletlerini birlikte daha kuvvetli bir geleceğe götüreceğinin altını çizdi.

HİZMETLERİNDEN ÖTÜRÜ VERİLDİ

Erdoğan akabinde Türk Dünyası Ali Nişanı Takdim Merasimine katıldı. Semerkan’ta düzenlenen merasimde Erdoğan’a hizmetlerinden dolayı devlet nişanı verildi.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başlıkları:

Şahsım ve milletim adıma sizlere en kalbi şükranlarımı sunuyorum. Mevcut zorlukların üstesinden müşterek uğraşlarımızla geleceğimize canı gönülden inanıyorum. Bu tertipte mesken sahibi pozisyonunda olan Şevket Mirzoyev kardeşime teşekkür ediyorum.

‘BİZİ 52 YIL SÜRÜNDÜRDÜLER’

Yeni devirde misyonu üstelenecek Kazakistan Lideri’ne da muvaffakiyetler diliyorum. Karabağ’da fazlaca önemli bir uğraş sürdüren ve bu çabayı alt yapısıyla ve üst yapısıyla sürdüren İlham Aliyev kardeşimin neler ortaya koyduğunu görüyoruz.

Neler yapıldığını yerinde görme imkanım oldu. Bunları görür görmez bir Türk olarak gurur duydum. Özbekistan’da da alt yapı ve üst yapıda önemli değişim görüyoruz. Bunlar bizim için gurur verici.

KARABAĞ’DA ÇOK ÖNEMLİ ÇABA VERİLDİ

Karabağ’da hayli önemli bir gayret sürdüren ve bu çabayı en hoş biçimde devam ettiren İlham Aliyev kardeşimi, bu esnada bu gayret sırasında iki yıldır neler başardığını, neleri ortaya koyduğunu görüyoruz. Şu an itibariyle defaatle oradaki merasimlere de katılmak sureti ile neler yapıldığını yerinde görme imkanım oldu ve bunları tabi görür görmez de bir Türk olarak iftihar ettim. Bu kadar kısa vakitte bu kadar muvaffakiyet sahiden bizlere bir gurur vesilesi oldu.

AB kapısında 52 yıl bizi süründürdüler. Lakin biz onlara gerektiği yanıtı gerektiği vakit vereceğiz.

‘HİZMETLERİNDEN ÖTÜRÜ MİNNETTARIZ’

Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev burada yaptığı konuşmada Erdoğan’a hitaben, “Türk dünyasına ve tarihimize olan katkılarından dolayı kendisine teşekkürlerimi sunuyorum” sözlerini kullandı.

ÖZBEKİSTAN’IN EN BÜYÜK NİŞANI VERİLMİŞTİ

Dün de İmam Buhari Nişanı takdim edilen Erdoğan, “Türkiye Cumhurbaşkanı olarak karşılıklı hürmet anlayış ve ortak çıkarların somut bir tezahürüdür. Bu nişanı iki ülke içindeki ezeli ve ebedi kardeşliğimizin bir sembolü olarak kabul ediyorum” sözlerini kullanmıştı.