Dünyada birinci 200’de Türkiye’de birinci

Ryan

Global Mod
Global Mod
Dünyada birinci 200’de Türkiye’de birinci
Dünyanın en saygın üniversite derecelendirme tertiplerinden birisi olan Şanghay Ranking Consultancy tarafınca hazırlanan “ARWU Küresel Ranking of Academic Subjects” kapsamında 54 akademik alanda 2021 yılının en güzel üniversitelerini belirtildi. Ege Üniversitesi, Diş Hekimliği alanında dünya üniversiteleri içinde ilk150-200 bandı içerisinde yer alarak büyük bir muvaffakiyet yakaladı. EÜ, ayrıyeten bu alanda Türkiye’deki üniversiteler içinde birinci sırada yer aldı.

EÜ Diş Hekimliği Fakültesi’nin nitelikli akademik takımı, klinik altyapısı ve hasta odaklı sıhhat hizmeti anlayışıyla her vakit alanında büyük bir fark yarattığını söyleyen Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Dünyanın saygın sıralama kuruluşlarından olan ARWU, 2021 alanlara nazaran dünya sıralamalarını yayınladı. Diş Hekimliği alanında dünyada birinci 150-200 üniversite içinde yer aldık. Bu alanda ülkemizde ise birinciliği elde ettik. Diş Hekimliği Fakültemiz; hasta hizmeti açısından dünya standartlarında sıhhat hizmeti sunan, ulusal akreditasyona sahip olarak hizmet veren, Sıhhat Bakanlığınca A plus ilan edilmiş bir fakültedir. Bunun yanında bölgemizin birinci diş hekimliği fakültesi olarak yarım asırdan fazla müddettir eğitim hayatına devam ediyor. Günümüz teknolojisine uygun olarak yenilenen tedavi üniteleri ve alt yapı çalışmaları ile tümüyle yenilenen kliniklerde hastalara en uygun hizmet sunuluyor. Daha evvel URAP tarafınca yapılan Dünya Alan Sıralamasında da Diş Hekimliği alanında dünyada birinci 200 üniversite içinde yer almıştık. Fakültemizin bu muvaffakiyetleri bizleri gururlandırıyor. Tüm hocalarımıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi. ,

EÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Nazan Ersin ise, “Bu muvaffakiyet diş hekimliği fakültemiz ailesine ilişkin. Akademisyeninden idari çalışanına kadar tüm işçimizi tebrik ediyor, muvaffakiyetlerinin devamını diliyorum” diye konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR