Eğitim var ise gelecek var

Ryan

Global Mod
Global Mod
Eğitim var ise gelecek var
Kemer Belediye Lideri Necati Topaloğlu, Ahmet Erkal Takviye Eğitim Kurs Merkezinde üniversiteye hazırlık etabında fiyatsız eğitim alan öğrencilerin velileri ile görüşmede bir ortaya geldi.
Belediye Lideri Topaloğlu’nun yanı sıra Belediye Lider Yardımcısı Emin Gül ve Kemer Belediyesi Kültür ve Toplumsal İşleri Müdürü Asım Yıldırım’ın da katıldığı toplantı, Kemer Belediyesi Kültür Salonunda düzenlenirken, aileler toplantıya büyük ilgi gösterdi.
2021-2022 eğitim ve öğretim yılının ikinci kere yüz yüze yapılan veli toplantısında öğrencilerin gireceği imtihan sistemi, YKS’nin ne olduğu, öğrencilerin yürüdükleri yolda nelerle karşı karşıya kaldıkları üzere hususlarla ilgili sunum gerçekleştirildi.
Toplantı öncesi aileler ile tek tek ilgilenen ve sohbet eden Lider Topaloğlu, ailelere bir eksiklerinin olup olmadığını sordu.
görüşmede konuşan Lider Topaloğlu, tek gayelerinin öğrencilerin düzgün bir üniversiteye yerleşmesini sağlamak ve üniversiteyi bitirdikten daha sonra vatana ve millete güzel bir evlat olmalarını görmek olduğunu söylemiş oldu.
Kemer Belediyesi olarak “Eğitim var ise gelecek var” sloganıyla çıktıkları yolda eğitime her alanda dayanak olduklarını ve olmaya da devam ettiklerini belirten Topaloğlu, “Ana sınıfından üniversiteye kadar tüm öğrencilere elimizi uzatıyoruz. Ana sınıfından 8’nci sınıfa kadar olan 6 bin 250 öğrenciye kırtasiye gereçlerini fiyatsız olarak veriyoruz. Bin 365 lise öğrencisinin fiyatsız olarak taşınmasını sağlıyoruz. Ahmet Erkal Dayanak Eğitim Kurs Merkezinde 293 öğrenciye üniversiteye hazırlık periyodunda fiyatsız kurs imkanı sağlıyoruz. Biz ne yaptığımızı ve ne yapacağımızı biliyoruz. Bu çocuklar bizim evladımız. Geçen sene büyük muvaffakiyetler yakaladılar. Yasa gereği belediyelerin burs vermesi mümkün değil. Biz de turizmci arkadaşlarla görüştük ve bu mevzuyu çözdük. 539 öğrenciye her ay 500 lira para yatırıyorlar.” dedi.
Topaloğlu, 14-16 Ocak tarihleri içinde 300 öğrenciyi Olympos Teleferik’e götüreceklerinin de muştusunu vererek, öğrencilerin tepede gerilim atacaklarını ve motivasyonlarını artırmaya yönelik bir seyahat düzenleyeceklerini kaydetti.
Öğretmenler toplantı daha sonrası aileler ile bir ortaya gelirken öğrencilerin durumları hakkında bilgiler verdi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR