Eğitimin Emrindeyiz

Ryan

Global Mod
Global Mod
Eğitimin Emrindeyiz
Isparta Belediye Lideri Şükrü Başdeğirmen, köy okullarındaki kütüphanelere gönderilmek üzere kitap fuarında bağışlanan 2500 kitabı Ulusal Eğitim Müdürü Erhan Baydur’a teslim etti. Her vakit eğitimin buyruğunda olduklarını kaydeden Başdeğirmen, 15 tatil ötürüsıyla bin öğrenciye karne ikramı olarak Kesişme: Düzgün ki Varsın Eren Sineması bileti dağıtacaklarını belirterek, ulusal eğitim müdürlüğü tarafınca belirlenecek başarılı 100 çocuğun da her yıl Çanakkale Şehitliğine ziyarete götüreceklerini söylemiş oldu.

Isparta Ulusal Eğitim Müdürü Erhan Baydur, Belediye Lideri Şükrü Başdeğirmen’i ziyaret etti. Ziyarette, Isparta’nın eğitime kıymet veren bir kent olduğuna değinen Ulusal Eğitim Müdürü Erhan Baydur, Isparta Belediyesinin eğitime katkılarının da kendileri için hayli değerli olduğunu söylemiş oldu. Baydur, “Almış olduğumuz dayanak onur verici, teşekkür ediyoruz. Bu dayanakla Isparta eğitimi hayli daha uygun noktalara gelecektir diye düşünüyoruz.” dedi.

Kitap Fuarı ile değerli bir müddetç geçirildiğini, çabucak her öğrencinin fuarı ziyaret ettiğini, kitaplara dokunduğunu aktaran Baydur, “Buradaki katkınız bizim için fazlaca kıymetliydi. Kentimizde 203 okul kütüphanesinin altyapı çalışmalarını tamamladık. Kitap temini noktasında da katkılarınız oldu. Bugün 2 bin 500’e yakın kitabı da teslim aldık, bunu da emanetiniz olarak çocuklarımıza, kütüphanelerimize ulaştıracağız” görüşlerinde bulundu.

15 tatilin geldiğini ve çocukların tatili heyecanla beklediklerini de belirten Ulusal Eğitim Müdürü Erhan Baydur, “Bugün de hoş bir müjde paylaştınız. Katkılarınızla bin öğrencimize Kesişme: Düzgün ki Varsın Eren Sineması sinema biletlerini ulaştıracağız. Bu da öğrencilerimizin 15 tatiline bir katkısı olacak. Bu çalışmalardan dolayı teşekkür ediyoruz, bizimle okullarda varsınız, eğitimde varsınız, kütüphanede varsınız, fiziki dayanaklar manasında varsınız. Daha hoş sonuçlara bir arada ulaşacağız” tabirlerinde bulundu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyetini lisana getiren Belediye Lideri Şükrü Başdeğirmen de, ulusal eğitimin en kıymetli vazifelerden birisi olduğuna dikkat çekti. Eğitimin ne kadar değerli olduğunun şuurunda olduklarını lisana getiren Belediye Lideri Şükrü Başdeğirmen, “nazaranve geldiğiniz günden buyana Isparta’mıza faal hizmet ediyorsunuz. Bu çalışmalarınız çocuklarımıza ve bizlere pek faydalı. Eğitimin sonu yok bizlerde bu noktada her vakit destekçiyiz. Sizlerle bir arada hoş projeler yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz” dedi.

Kitap Fuarıyla çocuklara kıymetli bir fırsat sunduklarını aktaran Lider Başdeğirmen, epeyce çeşitli kitaplar, yayınevleri ve yazarlarla çocukların buluştuğunu, kitapları uygun fiyatlarla alabildiklerine değindi. Başdeğirmen, “Binlerce kitabımız meskenlere gitti. Kıymetli olan çocuklarımızın kitapları okumasıydı. Bizler epey keyifli olduk, sizlerde epeyce takviye verdiniz. Köylerimizden, beldelerimizden, ilçelerimizden, merkezden binlerce çocuğumuzu kitap fuarımıza gönderdiniz. Bugüne kadar yapılan fuarların en kalabalığıydı, 241 bin ziyaretçimiz oldu. Etkinliklere yardımcı olmaya çalışıyoruz. Okullarımızın da emrindeyiz. Eksiklikleri gidermeye çalışıyoruz, okullarımızın asfaltlarını yaptık, bakımlarını yaptık. Talepleriniz doğrultusunda her vakit yardıma hazırız” görüşlerinde bulundu.

Yeni bir proje başlattıklarını aktaran Başdeğirmen, her yıl ulusal eğitim müdürlüğü tarafınca tespit edilecek 100 başarılı öğrencinin Çanakkale Şehitliğini ziyarete götüreceklerini belirtti. Başdeğirmen, “Bu belediye olarak çocuklarımıza bir muvaffakiyet armağanı olacak” dedi.

Ziyaretin akabinde Belediye Lideri Şükrü Başdeğirmen, 10 gün süren kitap fuarında köy okulu kütüphanelerine vatandaşlarca bağışlanan 2500 kitabı Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Erhan Baydur’a teslim etti.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR