Emirates Havayolu Vakfı, İş Ortaklarının Tüm Dünyada Okuryazarlığı Ve Eğitimi Destekleyen Projelerine Dikkat Çekiyor

Ryan

Global Mod
Global Mod
Emirates Havayolu Vakfı, İş Ortaklarının Tüm Dünyada Okuryazarlığı Ve Eğitimi Destekleyen Projelerine Dikkat Çekiyor
Muhtaçlık sahibi çocuklar için insani yardımın yanı sıra hayır emelli yardım ve hizmet sunan ve kar maksadı gütmeyen bir kuruluş olan Emirates Havayolu Vakfı, tüm dünyayla bir arada geçen hafta Memleketler arası Okuryazarlık Günü’nün ehemmiyetini vurguladı.

Emirates, iş ortağı STK’lar vasıtasıyla gençlerin okuryazarlığını artırmak ve dünya çapındaki dezavantajlı çocukların eğitime erişmesini sağlamak için çabalıyor.

Emirates Havayolu Vakfı İdare Şurası Lideri Sir Tim Clark şunları söylemiş oldu: “Okuryazarlık ve eğitim, toplumların refahı ve daha parlak bir gelecek için vazgeçilmez yapı taşlarıdır. Vakıf, dezavantajlı çocukların temel eğitime erişmesine yardımcı olma inancıyla hareket etmektedir. Yolcularımızın ve çalışanlarımızın cömert dayanağı ve iş ortağımız olan STK’lar tarafınca yönetilen çeşitli projeler vasıtasıyla, Vakfımız dünyanın dört bir yanındaki binlerce gence daha âlâ bir geleceğe kavuşmaları için yardım elini uzatmıştır ve gelecekte de birebirini yapmaya devam edecektir.”

Vakıf, 2003 yılında kurulduğu günden bu yana, dünya çapında 50’den çok projeye ve STK’ya dayanak vermiştir ve bu kuruluşlardan 11 adedinin temel odak noktası okuryazarlık programlarıdır. Vakıf tarafınca desteklenen kuruluşlardan kimileri şöyledir: IIMPACT Kız Çocukları İçin Eğitim Projesi (Hindistan); Little Prince Nursery and School ve Starehe Boys’ Centre and School (Kenya) ve Externato São Francisco de Assis (Brezilya).

• Emirates Havayolu Vakfı, 2015 yılından beri Hindistan’daki IIMPACT projesini genç kızların eğitim almasını sağlama misyonunda desteklemektedir. Vakıf ayrıyeten ülke genelinde 100 yeni tahsil merkezi kurulmasında ve 11 eyalette yaklaşık 3000 kız çocuğuna ilköğretim eğitimi verilmesinde tesirli bir rol oynamıştır.
  • Vakıf Kenya’da iki STK’ya gururla takviye vermektedir: Kibera’nın kenar mahallerinden 400’ü aşkın dezavantajlı çocuğa okul öncesi ve ilköğretim seviyesinde eğitim sağlayan Little Prince Nursery and School ve burs imkanı vererek dezavantajlı çocukların daha yeterli bir geleceğe kavuşma ümidiyle kaliteli eğitime erişmesine yardımcı olan Starehe Boys’ Centre.
  • Vakıf ayrıyeten Little Prince Nursery and School’da gereksinim sahibi çocuklar için yemek programları dağıtmada hayli kıymetli bir rol oynamış ve bu biçimdece devamlılığın artmasına ve akademik performansının daha güzel bulunmasına direkt katkıda bulunmuştur.
  • Vakıf 2017 yılından beri Brezilya’daki Externato São Francisco de Assis’e dayanak vererek 70’ten çok çocuğun tahsil merkezlerine ve programlarına erişmesini sağlamıştır. Vakıf ayrıyeten tesise bir düziniçin fazla bilgisayar bağışlamış ve masraflara yardımcı olmak ismine okulun aylık dayanak programını finanse etmiştir.
Emirates Havayolu Vakfı, Emirates Havayolu ve Kümesi Lideri ve Genel Müdürü Pir Ahmed Bin Said Al Maktum önderliğinde, hayatları dönüştürmek ve en hayli ilgi görmesi gereken toplumsal olgulara takviye sunmak için çalışan bir kuruluştur. Vakıf halihazırda 9 ülkede 14 projeye dayanak vermekte ve coğrafik, siyasi ve dini sonlardan bağımsız olarak tüm dünyadaki gereksinim sahibi çocukların hayatlarını düzgünleştirmeye yardımcı olmaktadır.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR