Eşit imkanlara sahip olmayanlar yanlarında İBB’yi bulacak

Ryan

Global Mod
Global Mod
Eşit imkanlara sahip olmayanlar yanlarında İBB’yi bulacak
İBB’nin İstanbullu çocukların eğitimlerini sürdürmesi, aydınlık bir geleceğe ulaşmasını hedefleyen ‘Sen Oku Diye’ projesine müracaatlar başladı. Proje ile şehit çocukları, yetim, öksüz ve engelli öğrencilere eğitimleri için maddi takviye sağlanacak. Eşit imkanlara sahip olmayanlar, yanlarında İBB’yi bulacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), kentin çocuklarına sunduğu dayanak ve imkanları geliştirmeye devam ediyor. Toplumsal belediyecilik anlayışıyla şehit çocuğu, yetim, öksüz ve engelli öğrenciler için devreye alınan ‘ Sen Oku Diye’ dayanak projesine müracaatlar sürüyor. Genç Üniversiteli Eğitim Yardımı’ndan Askıda Fatura Eğitim Dayanak Paketi’ne, konserde boş kalan yeri gençlere açan ‘Koltuk Senin’den öğrenci yurtlarına kadar fırsat eşitliğine dayalı tahliller üreten İBB, yardım ihtiyacı olan çocukların da yanında oluyor.

SALTIK: “SOSYAL SEBEPLERDEN OKUMAYAN KALMASIN”

İBB Toplumsal Hizmetler Daire Lideri Yavuz Saltık, ekonomik ve toplumsal sebeplerden dolayı okuyamayan çocukların ve gençlerin kalmadığı bir toplum için çalıştıklarını belirterek, öğrencilerin gereksinimlerini gidererek okul sıralarında yerlerini almalarını istediklerini söylemiş oldu.

MÜRACAATLAR DEVAM EDİYOR

‘Sen Oku Diye’ eğitim dayanağında, her öğrenciye bir yıl içerisinde tek seferlik olarak 300 TL maddi katkı sağlanacak. İstanbul’da ikamet etme koşulunun arandığı dayanaktan yaralanmak için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı, öğrencinin olağan tahsil mühleti ortasında eğitimine devam etmesi, devlet okulu yahut vakıf/özel okullarda yüzde 100 burslu okuyor olması şartları aranacak.

SON MÜRACAAT 19 EYLÜL

İBB, pandemi şartlarında öğrenci ve öğrenci yakınlarının toplumsal temasını azaltmak için müracaatları online olarak kabul edecek. Eğitim dayanağından yaralanmak isteyenler, 19 Eylül 2021’ekadar senokudiye.ibb.istanbul adresinden müracaat yaparak gerekli evraklarını iletebilecekler.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR