Harran Üniversitesi OSB MYO’dan Ayakkabı Kesimine Eğitim

Ryan

Global Mod
Global Mod
Harran Üniversitesi OSB MYO’dan Ayakkabı Kesimine Eğitim
Harran Üniversitesi Organize Sanayi Bölgesi Meslek Yüksekokulunun kendi alanlarında uzman akademisyenlerince ayakkabı devi FLO Şanlıurfa çalışanlarına eğitimler verildi.

Muhakkak aralıklarla çeşitli eğitimler, seminerler ve sanayicilerle işbirlikleri yapan Organize Sanayi Bölgesi Meslek Yüksekokulu, geçen hafta da firma yetkileri ve idarecilerle “Şanlıurfa’da Hazır Giysi Sektörü” webinarı düzenlenmişti.

Yüksekokulun bu haftaki üniversite-sanayi buluşması aktifliği, iş bölümü çalışanlarına yönelik eğitimler oldu. OSB MYO konferans salonunda gerçekleşen eğitimler, Yüksekokul Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Cevher İlhan Cevheri, OSB MYO Ayakkabı Tasarımı ve Üretimi Kısmı Öğretim vazifelileri Nuray Işık Uslu ve Meltem Uyaroğlu tarafınca verildi.

Şanlıurfa Organize Sanayi bölgesinin cazibe merkezi olduğunu, bölgenin kalkınması ve ihracatın artmasında öncü rol aldığını belirten Meslek Yüksekokulu Müdürü, Dr. Öğr. Üyesi Cevher İlhan Cevheri “Bölgemiz vakit içinde endüstriye yönelik yatırımlarda cazibe merkezi olacağından, yetişmiş çalışanlar ve onların eğitimleri bakımından üniversite-sanayi iş birliği kıymetlidir. Lokal ve ulusal firmalar bölgenin kalkınması ve imalat endüstrisinin gelişmeninde kıymetli katkılar sunmaktadır. Kurumsal kimliğin gelişimi ve üretilen mamüllerin pazarlanmasında kalite, en belirleyici rol oynamaktadır. Kurumsal firmaların bu türlü yapacakları eğitim ve etkinlikler, işyeri aidiyetini güçlendirmekte, adaptasyonu kolaylaştırmakta, çalışanların iş performanslarını güçlendirmektedir. bu biçimde eğitimlerin kurumunuz ve şahsınız açısından yararlar getireceğine inanıyorum” diye konuştu.

Kalitenin her şeydilk evvel bir bakış açısı, bir ideoloji ve bir ömür biçimi olduğunu söyleyen Öğr. Gör. Nuray Işık Uslu “Kalite ve daima düzgünleştirme eğitimleri; iştirakçilere farklı bakış açıları getirmekte ve kalite kavramını pekiştirmektedir. Daima düzgünleştirme, küçük adımlarla kendini geliştirerek büyümektir. Eğitim, gelişen dünyada ayakta kalmamızı sağlamaktadır. bu biçimde eğitimlerin muhakkak aralıklarla alınması gerekir” dedi.

Ekip çalışması ve tesirli irtibat eğitimlerinin epey değerli olduğunu açıklayan Öğr. Gör. Meltem Uyaroğlu da: “Takım çalışması muvaffakiyetin anahtarlarındandır. Gayemizi uygun belirlememiz gerekiyor. Maksat belirttikten daha sonra, iş birliği ortasında çalışarak, aidiyet hissini iş hayatına yansıtmamız kıymetlidir. Tesirli bağlantının birleştirici gücü ile kendimizi daha güzel geliştirebiliriz. bu biçimde çalışmalarla bağlantıda yaşanan mahzurların giderilebileceğine inanıyorum” diye konuştu.

Eğitim kapsamında 110 iştirakçiye ‘Katılım Sertifikaları’ verildi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR

Walek

New member
Harranın köylerinde olanlara ben şahsen çok acıyorum. Gerçekten çok pis yerler bakın şunu görebilirsiniz bunu herhangi bir yerden alıntı olarak yazmıyorum. Çöp konteyneri dağıtılmış, belediye her yerde bunları koymuş ve bu insanlar ne yapmış? Evlerine alıp erzak dolabı yapmışlar. Şaka gibi değil mi? Güler misin ne yaparsın artık bu nasıl iş anlamak mümkün değil. Sokakları çöpten geçilmez her yere çöp atarlar çöp konteynerini evine erzak dolabı yaparlar. Hayatta görülebilecek çok daha az garip şey vardır sanırım. Nerede harranın adını duysam yada okusam hep bu olay gelir aklıma...