Hayranı olduğu Türk DJ’yi taklit etmek için Amerika’dan Mardin’e geldi

Pinar

Global Mod
Global Mod
Hayranı olduğu Türk DJ’yi taklit etmek için Amerika’dan Mardin‘e geldi

MARDİN – Hayranı olduğu Türk DJ Mahmut Orhan’ın klip çektiği yeri görüp birebir hareketleri tıpkı yerde yapmak isteyen İvan Petrov, Amerika’dan Mardin’e geldi. Tarihi Zinciriye Medresesini ziyaret eden Petrov, burada klipteki üzere dans ederek fotoğraf çektirdi.

Amerika’da yaşayan üniversite öğrencisi İvan Petrov, DJ Mahmut Orhan hayranı. Mahmut Orhan’ın 2 yıl evvel Mardin’de klip çekimlerini yaptığı ‘6 Days’ müziğinde tarihi Zinciriye Medresesi’nde yaptığı figürleri bakılırsan Petrov, hareketlerin birebirini aynı yerde yapmayı başına koydu. Yaklaşık 2 yıl bekleyen Petrov, 2 yıl daha sonra hayalini gerçekleştirmek için yola çıktı. Mardin’e seyahate gelen Petrov, Zinciriye Medresesi kubbeleri önünde fazlaca istediği hareketleri yaptı.

Murat Orhan’ın klibindeki hareketlerin birebirini tıpkı yerde yapmak istediği için Mardin’e geldiğini belirten Amerikalı turist İvan Petrov, “2 yıl evvel Mahmut Orhan burada görüntü çekti 6 Days müziği için. Görüntüde adam hareket yaptı. Bu medresede elleri üzerinde durdu. Ben de tıpkı hareketi yapmak istedim burada. Düş üzere. Mardin’i epey beğendim. 2 yıl bekledim Mardin’e gelmek, gün batımını görmek ve birebir hareketi yapmak için. Mardin’i birinci sefer gördüm, epey beğendik. Çok farklı, değişik bir yer. Gün batımında burada fazlaca hoş görünüm oluyor. Herkese tavsiye ediyorum. Mardin’de 3 gün kaldık, tekrar gelmeyi epeyce istiyoruz” dedi.

“Buraya gelmek ve burayı görmek lazım”

Türkiye’ye birkaç defa geldiğini kaydeden Petrov, “Ama Mardin’e birinci sefer geldik. Farklı yerlere İstanbul’a, Marmaris’e gittik. Buraya gelmek ve burayı görmek lazım. Zinciriye Medresesini gördük. Eski Mardin’de ve yeni Mardin’de biraz gezdik. Burası epey hoş tarihi bir şehir” diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Kübra Işık Atik