İBB Yurtlarına müracaatlar başladı

Ryan

Global Mod
Global Mod
İBB Yurtlarına müracaatlar başladı
İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, yeni eğitim-öğretim devrinde bir vaadini daha hayata geçiriyor. İstanbul’a gelen yükseköğretim öğrencileri için kurum tarihinde birinci defa üç başka noktada ruhsatlı yurt hizmeti verilmeye başlanıyor. İBB’nin kurumsal teminatında öğrencileri ağırlayacak yurtlar için yurt.ibb.istanbul adresi üzerinden müracaatlar başladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB)Başkanı Ekrem İmamoğlu, adaylık sürecindeki bir vaadini daha yerini getirirken kurum tarihinde de bir prensip imza atıyor. Kent haricinden gelen gençlere geçmişte bir odalık bile yeri bulunmayan İBB, üç ruhsatlı kız yurdu birden açıyor. Dördüncüsü olan erkek yurdu için de hazırlıklarını sürdürüyor. Öğrenciler, İBB yurtlarında 2021 – 2022 eğitim öğretim yılında aylık yalnızca 600 TL’ye konaklayabilecek. İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün uyumunu üstlendiği yurt hizmetinde, eğitim yılı boyunca konfor seviyesi yüksek, pak ve inançlı barınma imkanı sunulacak.

İBB’nin yurtlarında konaklamak isteyen öğrenciler yurt.ibb.istanbul adresi üzerinden online olarak müracaatta bulunabilecek. Öğrenciler içinden yapılacak değerlendirmede; üniversite seçme/yerleştirme imtihanındaki muvaffakiyet durumu, isimli sicil/arşiv kaydı ve ailesinin gelir durumu üzere kriterler göz önünde bulunduruluyor.

SONUÇLAR 13 EYLÜL’DE

Yurt müracaat sonuçları asil ve yedek listeleri 13 Eylül tarihinden itibaren internet adresinden ve İBB’nin toplumsal medya hesaplarından duyurulacak. 20 -24 Eylül tarihleri içinde asil listede yer alan öğrenciler, 27 Eylül ve 1 Ekim tarihleri içinde ise yedek listedeki öğrenciler İBB Yurtlarına kayıt yaptırabilecekler.

3 YURT AÇILIYOR

Birinci etapta Avcılar’da ve Beyoğlu’nda açılacak olan üç kız öğrenci yurdunda 650 yatak kapasitesi ile hizmet verilecek. Bu kapasitenin, eğitim takviminin ikici yarısında Gaziosmanpaşa’da açılması planlanan erkek yurduyla bir arada 1000 bireye ulaşması bekleniyor.

İBB yurtlarının seçimi inançlı ortam ön planda tutularak yapıldı. Ulaşım ağına ve üniversitelere yakınlık uzaklıkları dikkate alındı. Engelli bireylerin de unutulmadığı İBB yurtlarında, birtakım odalar öğrencilerin muhtaçlığı olan ekipman ve eşyalarla donatılarak erişilebilir hale getirildi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR