İş insanlarından oluşan C-Majör İş’ten sesler korosu durmak bilmiyor

Pinar

Global Mod
Global Mod
– İş insanlarından oluşan C-Majör İş’ten sesler korosu durmak bilmiyor

MUĞLA – İş insanı Recai Çakır tarafınca kurulan ve gün geçtikse sayısı artan C-majör İş’ten sesler korosu Bodrum‘daki yangında kül olan ormanlara ve meskenleri bahçeleri yanan köylülere deste emeliyle verdiği konserin akabinde şimdide İstanbul‘da konser vermeye hazırlanıyor.

Turizmci, hayırsever iş insanı Recai Çakır tarafınca kurulan ve yalnızca iş insanlarından oluşan C-majör işten sesler korosu konserlerine devam ediyor. Bodrum’daki yangın niçiniyle bahçeleri ve konutları yanan insanlara dayanak olmak için Bodrum Antik Tiyatroda unutulmaz bir konser veren “İş’ten sesler korosu” İstanbul’da down sendromlu çocuklar için akabinde tekrar Türkiye Alzaymır derneği ile Mersin ve İstanbul’da konser verecek. C-Majör iş’ten sesler korosu verdikleri konserleri ise gönüllülük aslıyla yapıyor. Ünlü iş insanlarından oluşan koro yardım toplamak maksadıyla konserler veriyor. 2016 yılından kurulan ve gün geçtikçe üyesi artan koronun 120 istekli iş insanı sahneye çıkarak yardım için müzik söylüyor. çok geniş bir repertuvara sahip olan C-majör İş’ten sesler korosu Türkiye’nin pek hayli bölgesinde konser vermeyi de planlıyor.

C-Majör’ün kurucusu – Sianji Well Being – Termal Resort otelin İdare Heyeti Lideri Recai Çakır Bodrum’da verdikleri konserde dayanak olan herkese teşekkürlerini sunarak “Çok hoş bir konseri daha geride bıraktık. Bodrum antik tiyatroda yapmış olduğumuz C-majör iş’ten sesler korosunun 8’inci konseri; Bodrum daha yeşil olun ve Bodrum köylerine bir nebze dayanak olabilmek gayesiyle organize ettiğimiz bir konserdi. Konserin bilhassa Bodrum Belediyesi himayelerinde Lider Ahmet Aras’ın bununla birlikte Bodrum Tanıtma vakfının Lideri olduğu BOTAV ile yapılan iş birliğiyle gerçekleşti. Çok büyük sponsorlarımız vardı bilhassa Muğla Büyükşehir Belediye Lideri Osman Gürün epey büyük takviye verdiler. Kültür ve Turizm Bakanlığı antik tiyatroyu bize tahsis ederek dayanak verdi. Herkese başka farklı teşekküllerimi sunuyorum. Buradan elde ettiğimiz sponsorluk gelirleriyle Bodrum Belediye Lideri Ahmet Aras ile konuştuk. Köylülere zeytin fidesi yardımı yapmayı planlıyoruz. Bunun yanı sıra Bodrum’da bir BOTAV ormanı yapmak için bir tertip daha yapabiliriz diye düşünüyorum. Konserlerimiz devam edecek. Bundan daha sonraki konserimizin İstanbul’da olmasını planlıyoruz. Konserlerimizi Down sendromlu çocukları için, Türkiye aAlzaymır derneği biri Mersin’de biri İstanbul’da 2 konser planlıyoruz. LÖSEV ortasında bir tertip planımız var. Bunun üzere dernekler ve vakıflar bizimle temas halinde. Bu bir toplumsal sorumluluk ve düzgünlük hareketidir. Notaları düzgünlüğe dönüştürmeye devam edeceğiz” dedi.

İş insanı olan müziği seven herkes koromuza katılabilir

Koronun 120 iş insanından oluştuğunu söz eden Çakır “Koromuz 120 yakın bir üyeden oluşuyor. Bu vakit zaman artıyor vakit zaman azalıyor. İş niçiniyle gelemeyenler ayrılanlar oluyor. Şu anda 120 kişilik korodan en azından 60 ila 80 kişi sahnede yer alıyor. Konsere gelen arkadaşlar hem fiziken, hem madden dayanak oluyorlar. Koromuz büsbütün iş insanlarından oluşuyor. Bilhassa iş dünyasının değerli isimlerinden oluşan bir korodur. 3 öneli temel arıyoruz. Müziği seven, yardım sever olan ve iş insanı olan herkes C-Majöre üye olabiliyorlar” formunda konuştu.