Kapem Nevşehirlilere Fiyatsız Sertifikalı Eğitim İmkanı Sunuyor

Ryan

Global Mod
Global Mod
Kapem Nevşehirlilere Fiyatsız Sertifikalı Eğitim İmkanı Sunuyor
Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Kapadokya Eğitim Merkezi (KAPEM) açtığı yabancı lisan, mesleksel eğitim, şahsi gelişim ve hobi kursları ile her yıl yaklaşık bin gence fiyatsız sertifikalı eğitim imkânı sunuyor. Hizmetleriyle adeta bir halk üniversitesine dönüşen KAPEM’de yeni yılda da farklı branşlarda epeyce sayıda kurs açılacak.

Gülbahçe içerisindeki Paşa Konağı’ndaki KAPEM’de her yaştan Nevşehirlilerin fiyatsız olarak faydalanabilecekleri yabancı lisan, mesleksel eğitim, şahsi gelişim ve hobi kursları açılıyor.

Dileyen her insanın fiyatsız olarak katılabildikleri ve hafta içi gündüz, hafta sonu gündüz ve hafta içi akşam saatlerinde düzenlenen kurslar sonunda muvaffakiyet gösteren kursiyerlere Ulusal Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika veriliyor.

Merkezde, İngilizce, Almanca, Rusça ve Arapça üzere yabancı lisanların yanı sıra Çocuk Bakım Elemanı, Web Tasarım, Bilgisayar İşletmenliği, Konut ve Süs Hayvanları Yetiştiriciliği, Grafik Tasarım, Ofis Programları kullanması, Halkla Bağlar ve Tertip ve İnternet Programcılığı üzere mesleksel eğitim ve Diksiyon, Spikerlik ve Sunuculuk, Türk İşaret Lisanı, Fotoğraf Sanat Eğitimi, Yağlı Boya ve Karakalem hobi ve şahsi kursların açılıyor.

Şimdiye kadar 47 eğitim periyodunu tamamlayan merkezden faydalananların sayısı ise 20 bine yaklaştı.

2021 yılında açtığı 34 farklı branştaki kurslarda 934 şahsa fiyatsız eğitim imkanı sunan KAPEM, 2022 yılındaki yeni eğitim periyoduna Şubat ayında başlayacak.

KAPEM’de açılan kurslara katılmak isteyenler 0384 2138693 nolu telefondan yahut Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü’ne şahsen başvurarak ya da www.nevsehirbelediyesigenclikspor.com adresinden online olarak kayıt yaptırabilir.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR