Koruncuk Vakfı Özel Öğrenci Yurtları’na Müracaatlar Başladı Melike Caliskan [email protected] bugün 13:52 : ben

Ryan

Global Mod
Global Mod
Koruncuk Vakfı Özel Öğrenci Yurtları’na Müracaatlar Başladı Melike Caliskan [email protected] bugün 13:52 : ben
Koruncuk Vakfı Özel Öğrenci Yurtları 2021-2022 eğitim ve öğretim yılı öğrenci alımına başladı. Vakıf, okumak isteyen ancak sosyo-ekonomik olarak eğitime erişimleri risk altındaki kız çocuklarının, eğitimlerine devam edebilmeleri için Koruncukköyler’de ortaokuldan üniversiteye kadar bakım ve barınma imkanı sunuyor. Ayrıyeten kız çocuklarını üniversite eğitimleri de dahil olmak üzere meslek sahibi bireyler olana kadar desteklemeye devam ediyor. Öğrenci sayısı kontenjanla sonlu tutulan Koruncukköy Özel Öğrenci Yurtları’na 1 Temmuz 2021 tarihine kadar müracaat kabul ediliyor.

Çocukların, her şartta haklarına eriştiği, sevgi ve inançla büyüdüğü, eğitimlerine kesintisiz devam edebildiği ve katma kıymet yaratabildiği bir topluma hizmet etmek için 42 yıldır çalışan Koruncuk Vakfı, 2021-2022 eğitim ve öğretim yılı için Koruncukköy Özel Öğrenci Yurtları’na öğrenci alımına başladı.

Koruncuk Vakfı, okumak isteyen lakin sosyo-ekonomik olarak eğitime erişimleri risk altındaki kız çocuklarının, kesintisiz eğitimlerine devam edebilmeleri için İstanbul Bolluca ve İzmir Urla’daki Koruncukköyler’de bakım ve barınma gereksinimini karşılıyor, sosyo-kültürel gelişimlerine takviye veriyor.

Koruncukköyler’de kız çocuklara ortaokuldan üniversiteye kadar sevgi ve inanç dolu bir ortamda bakım ve barınma imkanı sunan Koruncuk Vakfı, üniversite eğitimleri de dahil olmak üzere meslek sahibi bireyler olana kadar onları desteklemeye devam ediyor.

Öğrenci sayısı kontenjanla hudutlu tutulan Koruncukköy Özel Öğrenci Yurtları’na, 1 Temmuz 2021 tarihine kadar müracaat kabul ediliyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR