LG ve Highbrow, Çocuklara Uzmanlarca Hazırlanmış Eğitim İçeriği Sunuyor

Ryan

Global Mod
Global Mod
LG ve Highbrow, Çocuklara Uzmanlarca Hazırlanmış Eğitim İçeriği Sunuyor
LG Electronics (LG), çocuklara yönelik, reklam içermeyen görüntü eğitim platformu Highbrow’u, LG TV Uygulama Mağazası aracılığıyla 145 ülkedeki LG TV müşterilerine sunuyor. LG’nin webOS 4.0 ve üzeri sürümlerine sahip 2018 model ve üstü Smart TV’leri, Highbrow’un 11 yaşına kadar olan çocukların, ebeveynlerin ve eğitimcilerin gereksinimlerine ve yaşlarına uygun, geniş eğitim içeriğini sunan birinci TV’ler olma unvanına sahip oluyor.

Highbrow uygulaması, özel teknolojiyle ihtimamla seçilmiş ve kişiselleştirilmiş bir izleme tecrübesi için her öğrencinin yaşına ve ilgisine uygun, ilgi cazip bir eğitim görüntüleri yelpazesi sunuyor; bilim, beşeri bilimler, matematik, müzik, sanat, yabancı lisanlar ve daha bir hayli mevzuyu kapsayan 10.000’den çok görüntüden oluşan kitaplığından tekliflerde bulunuyor. Highbrow, yeni ve ilgi alımlı bir içerik sunmak için, ortalarında megahit Baby Shark müziği ve görüntüsüyle tanınan Pinkfong’un da olduğu 200’den çok global içerik sağlayıcısı ile bir arada çalışıyor. Küresel olarak sağlam bir çevrimiçi öğrenme platformu olarak Highbrow, dünya çapında yüzden çok okulda kullanılıyor.

Uzaktan eğitim öğrencilerin ömürlerinin bir modülü olmaya devam ederken, Smart TV’ler en epeyce tercih edilen eğitim araçlarından biri haline geldi. LG Smart TV’ler halihazırda biroldukca eğitim uygulamasıyla öğrencilere geniş bir eğitim içeriği yelpazesine erişim sağlıyor. TV’lerin kullanıcı dostu arayüzü, Türkçe sesli komut özelliği ve hareket sensörlü Sihirli Kumanda’sı her yaş için uygun bir kullanıcı tecrübesi sunuyor.

LG TV’lerin ekran yansıtma özellikleriyle, uyumlu akıllı telefonlardan, tabletlerden ve PC’lerden gelen içerik, Android’de LG Magic Tap, Apple aygıtlarında da Airplay2 kullanılarak TV ekranına yansıtılabiliyor. 2021 model LG TV’lerde bulunan Magic Tap özelliği uyumlu akıllı telefonların NFC aracılığıyla LG’nin Sihirli Kumanda’sına bağlanmasına imkan tanıyor. Bu da öğrencilerin eğitim içeriklerine daha kolay odaklanabilmesi için TV’nin sesini kablolu ya da kablosuz kulaklıklar aracılığıyla çarçabuk duymalarını sağlıyor.

LG, en üstün imaj kalitesini sunmak kadar izleyicilerin gözlerini muhafazayı da değerli bundan öncelik haline getiriyor. LG OLED TV’ler düşük mavi ışık oranı ile göz yorgunluğunun önüne geçiyor. Muteber memleketler arası sertifikasyon kuruluşları TÜV Rheinland ve UL tarafınca “göz dostu” olarak onaylanan LG OLED TV’ler göz konforu için önerilen asgarî 50 standardının epeyce daha altında bir kıymette mavi ışık yayıyor ve gözleri rahatsız etmeyecek titreşimsiz bir imaj sunuyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR