Lüleburgaz’da İlköğretim Haftası kutlandı!

Ryan

Global Mod
Global Mod
Lüleburgaz’da İlköğretim Haftası kutlandı!
Lüleburgaz Belediye Lideri Dr. Murat Gerenli, Lüleburgaz İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü tarafınca düzenlenen İlköğretim Haftası açılış programı ve aktifliklerine katıldı. Lider Gerenli, “Pandemi niçiniyle yaklaşık 1.5 yıl uzak kaldığınız okulunuz, öğretmenleriniz ve arkadaşlarınıza bu yıl bir daha kavuştunuz. Başöğretmen Atatürk’ün önderliğinde, eğitim meşalesinin aydınlattığı bu uzun hayat yolunda hepinize muvaffakiyetler dilerim. Bütün öğretmen ve öğrencilerimizin İlköğretim Haftası kutlu olsun” dedi.

Lüleburgaz İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği İlköğretim Haftası General Ferhat Akat İlkokulu’nda düzenlenen aktiflikle kutlandı. birinci vakit içinderda Yeni Merasim Alanı’nda Ulu Başkan Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün anıtına Lüleburgaz İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Cihan Fazilet tarafınca çelenk bırakıldı. Çelenk koyma aktifliğine Lüleburgaz Belediye Lideri Dr. Murat Gerenli, AK Parti Lüleburgaz İlçe Lideri Mücahit Murat Şahin, Lüleburgaz İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ve öğrenciler katıldı. Çelenk bırakma merasiminin akabinde ise General Ferhat Akat İlkokulu’nda açılış aktifliği düzenlendi.

Çocuklar hünerlerini sergiledi

Pandemi niçiniyle okullarından, arkadaşlarından ve öğretmenlerinden yaklaşık 1.5 yıl uzak kalan minikler, halk oyunundan tiyatroya, masa tenisinden şiir okumaya ve koroya kadar bir fazlaca alanda hünerlerini sergiledi. Olimpiyatlarda muvaffakiyet kazanan ve koronavirüs aşısını bulan Türk bilim insanlarının da canlandırıldığı etkinliklerde çocukların heyecanı ve memnunluğu görülmeye bedel oldu.

Dördüncü sınıflardan birinci sınıflara çiçek

Aktifliklerin sonunda ise General Ferhat Akat İlkokulu 4’üncü sınıf öğrencileri, eğitim ömrüne yeni adım atan birinci sınıftaki kardeşlerine beğenilen geldin çiçeği armağan etti. Aktifliklerin sonunda Lider Gerenli, İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Fazilet ve okul müdürü Şenol Bayfidan ile birlikte okuldaki açık hava fotoğraf standını gezdi.

Liderden miniklere muvaffakiyet bildirisi

İlköğretim Haftası ile ilgili açıklamalarda bulunan Lider Gerenli, öğrencilerin pandemi niçiniyle yüz yüze eğitimden epey uzun müddet uzak kaldığını hatırlatarak, “Pandemi niçiniyle yaklaşık 1.5 yıl uzak kaldığınız okulunuz, öğretmenleriniz ve arkadaşlarınıza bu yıl bir daha kavuştunuz. Başöğretmen Atatürk’ün önderliğinde, eğitim meşalesinin aydınlattığı bu uzun hayat yolunda hepinize muvaffakiyetler dilerim. Bütün öğretmen ve öğrencilerimizin İlköğretim Haftası kutlu olsun” diye konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR