Malezya Başbakanı Enver İbrahim lüks makam aracı kullanmayı reddetti

odakulebuda

New member
Malezya Başbakanı Enver İbrahim lüks makam aracı kullanmayı reddetti Malezya’nın 10. Başbakanı olarak vazifesine başlayan Enver İbrahim, vazifesi sırasında kelam konusu lüks araç yerine Başbakanlıkta bulunan rastgele bir aracı kullanacağını bildirdi.

“Benim için yeni masraf yapılmasını istemiyorum”

Enver, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Başbakanlık tarafınca nazaranve gelmedilk evvel satın alınan ve şahsıma temin edilen Mercedes S600 marka aracı kullanmayı reddettiğimi bildirmek isterim. Benim için yeni masraf yapılmasını istemiyorum.” sözünü kullandı.

Cumartesi gecesi Selangor eyaletindeki bir mescitten çıkarken benzeri açıklamalar yapan Başbakan Enver İbrahim, herkes tarafınca uygulanması gereken kamu kaynaklarının israfına karşı yeni bir kültürün modülü olarak kendi kullanması için yeni makam aracı ve ofisince gereksiz hiç bir yeni mobilya alınmayacağını söylemişti.

Başbakanlık maaşını almayacağını açıklamıştı

75 yaşındaki önder, daha evvel genel seçim kampanya sürecinde verdiği kelam doğrultusunda başbakanlık maaşını almayacağını açıklamıştı.

Daha evvel kabinedeki bakan sayısının da azaltılacağını belirten Enver, kabinedeki bakanlardan maaşlarının düşürülmesi teklifine takviye vermelerinin istendiğini lisana getirmişti.