MEXT ve Microsoft, ileri üretim teknolojilerinin kilidini açıyor

odakulebuda

New member
MEXT ve Microsoft, ileri üretim teknolojilerinin kilidini açıyor Microsoft Türkiye ile Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS), MESS Teknoloji Merkezi MEXT çatısı altında Türk endüstrisinde dijital dönüşümün kilidini açacak büyük bir iş birliğine imza atıyor.

Microsoft’un dünyadaki birinci üretim teknolojileri tecrübe alanı olan Microsoft Üretim Teknolojileri Merkezi, MESS tarafınca kurulan dünyanın en büyük, en gelişmiş ve en kapsamlı dijital dönüşüm ve yetkinlik gelişim merkezi olan MEXT bünyesinde üreticilerin hizmetine açılacak.

Microsoft Üretim Teknolojileri Merkezi; Türkiye, Orta Doğu ve Afrika bölgesinde geniş bir kitleye hizmet ederek üretimde dijital dönüşümün merkez üssü olacak. Microsoft Türkiye ile Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS), Türk endüstrisinin dijital dönüşümüne katkı sağlamak maksadıyla iş birliklerini bir adım daha ileriye taşımaya hazırlanıyor.

Dünyadaki birinci üretim teknolojileri tecrübe alanı olma özelliğine sahip Microsoft Üretim Teknolojileri Merkezi, MESS tarafınca kurulan dünyanın en büyük, en gelişmiş ve en kapsamlı dijital dönüşüm ve yetkinlik gelişim merkezi olan MEXT çatısı altında hizmete açılacak. Endüstride dijital dönüşüme farklı bir boyut kazandıracak bu stratejik iştirak ile endüstride dönüşüm hareketi başlayacak. MESS İdare Konseyi Lideri Özgür Burak Akkol ve Microsoft Türkiye Genel Müdürü Levent Özbilgin’in ortak mesken sahipliğinde gerçekleştirilecek Microsoft Üretim Teknolojileri Merkezi lansmanı, 15 Haziran Salı günü ntv.com.tr’de yayınlanacak.

Üretim dalının dijital gelişimi için geniş kapsamlı hizmet

Microsoft Üretim Teknolojileri Merkezi’nin kapsamlı ileri üretim teknolojileri demo alanında sanayicilere aşağıdaki teknolojileri birinci elden deneyimleme imkanı sunulacak;Microsoft’un endüstriyel IoT, Büyük Data, Yapay Zeka ve Makine öğrenmesi,Görüntü/ses/video sürece,Operasyon Teknolojisi için siber güvenlik,Saha çalışanları için verimlilik sağlayan teknolojiler.Bu sayede MESS üyeleri ve ekosistemi de hibrit bulut tahlillerini Türkiye’de birinci defa MEXT içerisinde deneyimleme bahtını elde edecek. Bunun için özel dal, kamu kesiti ve akademik dünyanın; yenilikçi iş birlikleri kurulması için bir ortaya gelmesini, üretim dalının dijital teknolojilerle kalkınmasını, ve gereksinim duyulan yetenek dönüşümüne katkı vermeyi hedefliyoruz.

MESS-Microsoft Stratejik Ortaklığı’nın Gelecek Adımları

Toplumsal yarar anlayışıyla Türkiye’deki ve yakın etrafındaki Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesindeki gençlerin dijital geleceğe hazırlanmasına dayanak olunacak.Microsoft Türkiye’nin yerli tahlil ortaklarının tahlilleri sunularak bölgedeki üretim teknolojilerine taraf verilecek.Üretim dalının gereksinim duyacağı dijital teknolojilerle donatılmış çalışanların yetiştirilmesi için kapsamlı eğitim programları düzenlenecek.Yöneticiler için Yapay Zeka seminerleri düzenlenecek.Bilgi ve data üreticileri için Yapay Zeka Akademileri kurulacak.Microsoft Cloud Society üzerinden MESS üyelerine özel uzaktan eğitim müfredatı geliştirilecek.Bilgi teknolojileri ve ileri analitik profesyonelleri için Bilgi Madenciliği Hackatonları, Microsoft OpenHack’leri düzenlenecek.

Sanayide dijital dönüşümün anahtarları MEXT ve MICROSOFT, ileri üretim teknolojilerinin kilidini açıyor @MicrosoftTR pic.twitter.com/ZjuzFlyBP6

— NTV (@ntv) June 10, 2021