Nadal, Barselona'daki ATP'de Cobolli'ye meydan okuyor. Arnaldi ikinci turda

onurnisan

New member
Web sitesi
www.nisannakliyat.net
Mavi olacak Flavio Cobolli fiziksel koşullarını test etmek Rafa Nadal yarın, 16 Nisan Salı, turnuvanın ilk turunda Barselona'nın 500 ATP'si (Gökyüzü, 10'dan itibaren). Mayorkalı oyuncu, fiziksel sorunlar nedeniyle bu yıl Avustralya Açık'tan zaten vazgeçmek zorunda kalmıştı. Indian Wells girişimi de başarısızlıkla sonuçlandı. “Buraya son dakikada karar vererek geldim, diye açıkladı Nadal, çünkü oynayıp oynayamayacağımı bilmiyordum. 'Yapabilir miyim, yapamaz mıyım?' diye düşündüm. İki zor yıl oldu. Çıkıyorum. Büyük bir kalça ameliyatı geçirdim, iyileşmesi zaman alıyor. Vücudumda bazı sıkıntılar oluştu ve kariyerimin bu noktasında şu an farklı bir durumdayım. Oynamak için tüm arzusunu gösteriyor, bu son kez Barselona turnuvasında olmak bir hediye ve her anın tadını çıkarmak istiyorum, oynamaya hazır hissediyorum, oraya nasıl gideceğimi düşünmüyorum ama ben' Gerçekçiyim Gelecekte ne olacağını biliyorum ama en iyi şeyi yapmaya çalışacağım. Antrenman haftası olumlu geçti ve elimden gelenin en iyisini yapabileceğim umuduyla ayrılıyorum.”

Nadal'ın emekliliği

Nadal gelecekten, 37 yaşında ve 22 Slam'in altında emekliliğin ufukta göründüğünden bahsetti: “Her şeyi olduğu gibi kabul edeceğim. Devam etmeye değmeyeceği hissine kapılana kadar devam edeceğim. Yaptığım şeyler için bir son tarih belirlemiyorum, size yolu gösteren hayattır. Antrenmanlardaki hislerim Mallorca'daki hislerimden daha iyiydi ve kendimi yarışmaya hazır hissediyorum. Bakalım ne olacak. Servis konusunda çok fazla antrenman yapmam gerekiyor. Belirsizlik var, diye tamamladı, ama artık bununla yaşamak zorundayım. Olaylara olumlu bir açıdan bakabilmeniz ve rekabetten keyif alabilmeniz gerekiyor. Tekrar.”

Arnaldi ikinci turda

Bu arada maçların ilk gününde Matteo Arnaldi ikinci tura yükseldi. İlk sette Fransızlar 5-5'lik skorla galip geldi. Arthur Cazaux fiziksel bir sorun nedeniyle emekli oldu. İkinci turda İtalyanlar Arjantin'le karşılaşacak Sebastián Baez.

Konular