NESTLÉ Kahvaltılık Gevrekler, Sosyalben Vakfı ve Migros İş Birliğinde Gerçekleştirdiği Projenin Birinci Fazında Binlerce Çocuğa Ulaştı

Ryan

Global Mod
Global Mod
NESTLÉ Kahvaltılık Gevrekler, Sosyalben Vakfı ve Migros İş Birliğinde Gerçekleştirdiği Projenin Birinci Fazında Binlerce Çocuğa Ulaştı
Nestlé Kahvaltılık Gevrekler, SosyalBen Vakfı ve Migros partnerliğiyle çocukların eğitimine takviye vermek hedefiyle başlatılan “Yetenek Kaşifleri” projesinin birinci fazında 1000 çocuğa ulaşıldı. “Okuyarak Gelişiyorum: Temel Okuryazarlık” eğitim içerikleri ve kırtasiye gereçleri Eylül- Aralık 2021 tarihleri içinde 8 vilayette taşımalı eğitimde tahsil nazarann çocuklara gönderildi. Çocukların temel okuryazarlık maharetlerini destekleyecek eğitim kitine ek olarak, SosyalBen Vakfı tarafınca yaratıcı müelliflik atölyeleri de düzenlenecek. Bu atölyelerde, kendini söz etme, grup çalışması, yaratıcılık, iş birliği üzere hususlar anlatılacak ve farklı eğitim kitleri SosyalBen Çocukları ile buluşturulacak. Projenin ikinci fazı Ocak- Haziran 2022 tarihleri içinde gerçekleştirilecek.

Nestlé Kahvaltılık Gevrekler, SosyalBen Vakfı ve Migros partnerliği ile “binlerce çocuğa eğitim seyahatlerinde dayanak olma” maksadıyla başlatmış olduğu projenin birinci fazını tamamladı.Eylül- Aralık 2021 tarihleri içinde birinci fazı hayata geçirilen proje kapsamında “Okuyarak Gelişiyorum: Temel Okuryazarlık” eğitim içerikleri ve kırtasiye materyalleri 1000 çocuğa ulaştırıldı. Kitler birinci etapta Afyon, Bayburt, Burdur, Elazığ, Eskişehir, İstanbul, Karabük ve Erzurum’daki taşımalı eğitimde tahsil nazarann çocuklara gönderildi.

7-11 yaş aralığındaki çocukların okuma yazmaya hazırlık marifetlerini desteklemek üzere hazırlanan eğitim kitlerinde; okuma yazma aktifliğinin uygulama halleri ve çeşitli aktiviteler, çocukların okulda, sınıfta ve meskende gerçekleştirebileceği faaliyet ve idmanlar bulunuyor. Aktifliklerin uygulamalarını hem yazılı tıpkı vakitte görüntülü olarak anlatan bir bilgi kitapçığı da hazırlandı. Bu öğretim seti, e-SosyalBen’in takviyesiyle teknolojiyle de buluşturularak, çocukların aktiflik görüntülerine QR kodlarını okutarak ulaşabilmeleri sağlandı.

Eğitim kitine ek olarak, SosyalBen Çocuklarına yaratıcı müelliflik atölyeleri de düzenlenmeye başlandı. Yaratıcı müelliflik atölyeleri Aralık ayında Fatih Yedikule İlkokulu’nda ve Eskişehir’deki Çukurhisar İlkokulu’nda gerçekleştirildi. Her iki vilayette iştirakçi çocuklara kitler dağıtıldı ve “Yaratıcı Müelliflik Atölyesi” eğitimleri verildi.

Projenin ikinci fazı Ocak – Haziran 2022 tarihleri içinde belirlenecek kentlerde SosyalBen Vakfı tarafınca düzenlenecek atölyelerle devam edecek. Çocuklara bu atölyelerde, kendilerini söz etme, grup çalışması, yaratıcılık, iş birliği üzere hususlar anlatılırken, farklı eğitim kitleri de SosyalBen Çocukları ile buluşturulacak.

Türkiye’deki eğitim imkanlarının arttırılması ve eğitimde fırsat eşitliğinin desteklenmesinin kıymetine inandıklarını söyleyen Nestlé Kahvaltılık Gevrekler İş Ünitesi Genel Müdürü Burçin Alev Ekşi, “Geleceğimizin mimarı olan çocuklarımızın eğitimine yönelik projelere özel ehemmiyet veriyoruz. Nestlé Kahvaltılık Gevrekler olarak, Migros ve SosyalBen Vakfı partnerliğiyle binlerce çocuğun eğitim seyahatlerine ve gelişimlerine dayanak olabilmek üzere hoş bir proje başlattık. Öğrenmede fırsat eşitliğinin yaratılması ismine kıymetli bir adım attığımıza inanıyoruz. Muvaffakiyetle tamamlanan birinci fazda 1000 çocuğumuza ulaşmış olmaktan memnunluk duyuyoruz. Atölye çalışmalarıyla devam edecek ikinci fazda da maksadımız bir daha 1000 çocuğumuza ulaşabilmek. Proje partnerlerimize ve Migros mağazalarında satışa sunulan NESQUIK®, NESFIT® ve CORN FLAKES® kahvaltılık gevrek paketlerinden satın alarak binlerce çocuğun eğitimine dayanak veren tüm tüketicilerimize katkıları için teşekkür ediyoruz” dedi.

7-13 yaş ortası çocukların yeteneklerini keşfetmelerini ve geliştirmelerini amaçladıklarını belirten SosyalBen Vakfı Kurucusu Ece Çiftçi, “Özellikle dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocuklar için daha da süratli bir biçimde kalıcı adımlar atılması gerektiğine inanıyoruz. Aktif öğrenmenin farklı metotlar ve uzman tecrübesiyle çocuklarla buluşturulmasına ortam hazırlıyor, bu metotları teknolojik altyapıyla destekliyoruz. Yaşıtlarıyla eşit imkanlarda nitelikli eğitime erişemeyen çocukların yeteneklerini keşfetmelerini ve geliştirmelerini hedefleyen fiziki ve dijital saha çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Nestlé Kahvaltılık Gevrekler ve Migros ile gerçekleştirdiğimiz bu projeyi öğrenmede fırsat eşitliğinin yaratılması ismine son derece önemsiyoruz. İkinci fazda vereceğimiz atölye çalışmalarıyla bin çocuğumuza daha ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR