Okul öncesi devirde çocuklar için kitap seçerken bu kataloğa kesinlikle bakın

Ryan

Global Mod
Global Mod
Okul öncesi devirde çocuklar için kitap seçerken bu kataloğa kesinlikle bakın
Yayımladığı kitaplarla 2-7 yaş ortası çocukların okuma serüvenini renklendiren; keşfetme, öğrenme ve gelişim süreçlerini destekleyen Uçanbalık’ın 2021-2022 Yayın Kataloğu çıktı!

Tudem Yayın Kümesi, Uçanbalık markası ile 2-7 yaş ortası çocukları nitelikli eğitim ve edebiyat kitapları ile buluşturmaya devam ediyor. Uçanbalık Yayın Kataloğu 2021-2022, Uçanbalık Kültür ve Uçanbalık Eğitim olmak üzere iki farklı kısımdan oluşuyor.

Uçanbalık Eğitim, bu yılı yesyeni bir eğitim setiyle karşılıyor. MEB Okul Öncesi Eğitim Programı’na uygun olarak hazırlanan Ana Sınıfı Seti, 6 fasikül, 5 eğitim kitabı, 2 kültür kitabı, 4 kıymetlendirme malzemesi olmak üzere toplam 17 modülden oluşuyor. Ana sınıfına ilişkin tüm kavramları ve kazanımları içeren set, hayal gücünü harekete geçiren, merak uyandıran sayfalarıyla çocukların odaklanma yeteneğini geliştiriyor.

Bilim, teknoloji, mühendislik ve matematiği bir ortaya getiren STEM ideolojisini sanatın tasarım ve keşif gücüyle zenginleştiren STEMA Erken Öğrenme Seti ise okul öncesi periyodundaki çocukları düşünmeye, tasarlamaya, sorgulamaya ve üretmeye davet ediyor. 36+, 48+, 60+ Erken Öğrenme Setleri de çocukları incelemeye, üretmeye ve düşünmeye yönlendiriyor. Bu yıl koleksiyona yeni eklenen Ana Sınıfı Kitapları, MEB’in Okul Öncesi Eğitim Programı ile uyumlu, tamamlayıcı kavramların yer aldığı güçlü içeriğiyle çocukların matematik, görsel algı-dikkat, çizgi, sanat, robotik kodlama ve İngilizce alanlarında gelişimlerini destekliyor.

Uçanbalık Kültür, masaldan hikayeye, tiyatrodan şiire uzanan geniş yelpazedeki kitaplarıyla çocukların okuma ve keşfetme serüvenine eşlik etmeyi sürdürüyor. Yirmiden çok dinozor çeşidinin arzıendam ettiği Dinozorların Müziği; ayrıyeten ”küçük” ve ”büyük” kavramlarının peşinde koşturan, duygusal bir büyüme kitabı olan Matilda ve Aydede, 2021’in öne çıkan kitapları içinde yer alıyor. 2019 Tudem Edebiyat Ödülleri’nde dereceye giren, sözcüklerle değil çizgilerle bilinmezliği aktaran Konuttan Çıktığımda ve gerek epik anlatımı gerekse etkileyici çizgisiyle kaygıya meydan okuyan Gece Parlayan küçük okurların kitaplıklarına girmeye hazırlanıyor. Yayımlandığı birinci günden bu yana küçük-büyük herkesi güldüren ”Mıymıy Teyze” serisi de altıncı macerası Sokakta ile sevenleriyle buluşacak olmanın heyecanını yaşıyor. Bu ortada, kütüphanelere bir aslan gireli tam 15 yıl oluyor! İçimizi okuma sevgisiyle dolduran Kütüphanedeki Aslan sıcacık hikayesiyle çocuk kitaplıklarının şayet olmazsa olmaz yapıtlarından biri olmaya devam ediyor.

Uçanbalık etiketiyle yayımlanan 200’den çok yapıtın yer aldığı bu katalogda her kitabın ve serinin özeti, erken öğrenme programına uygun kavramlar, temalar ve kitapların hitap ettiği yaş kümeleri detaylarıyla bulunuyor. Ayrıyeten çevrimiçi de uygulanabilir okul aktiflikleri seçkisi ve Okul Öncesi Birinci yıllar Programı (PYP) ile ilişkilendirilen Uçanbalık kitap listesi, kataloğun içeriğini zenginleştiriyor.

Uçanbalık Yayın Kataloğu 2021-2022; kitap, eğitim malzemesi ve aktiflik belirleme sürecinde hem öğretmenlere birebir vakitte ebeveynlere büyük kolaylık sağlıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR