”Pandemi dijitalleşme tarafında büyük bir olgunluk sağladı”

odakulebuda

New member
”Pandemi dijitalleşme tarafında büyük bir olgunluk sağladı” Microsoft Türkiye ile Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS), MESS Teknoloji Merkezi MEXT çatısı altında Türk endüstrisinde dijital dönüşümün kilidini açacak büyük bir işbirliğine imza attı.

Microsoft’un dünyadaki birinci üretim teknolojileri tecrübe alanı olan Microsoft Üretim Teknolojileri Merkezi, MESS tarafınca kurulan dünyanın en büyük, en gelişmiş ve en kapsamlı dijital dönüşüm ve yetkinlik gelişim merkezi olan MEXT bünyesinde üreticilerin hizmetine açıldı.

TÜRK ENDÜSTRİSİNE ‘DİJİTAL’ EL

Microsoft Türkiye ile MESS, Türk endüstrisinin dijital dönüşümüne katkı sağlamak emeliyle iş birliklerini bir adım daha ileriye taşımaya hazırlanıyor.

Endüstride dijital dönüşüme farklı bir boyut kazandıracak bu stratejik paydaşlık ile endüstride dönüşüm hareketi başlayacak.

Microsoft Üretim Teknolojileri Merkezi lansmanı, MESS İdare Şurası Lideri Özgür Burak Akkol ve Microsoft Türkiye Genel Müdürü Levent Özbilgin’in ortak mesken sahipliğinde gerçekleşti.

Buradaki oturumda konuşan Microsoft Türkiye Genel Müdürü Levent Özbilgin, üretim kesiminin ne kadar büyük değere sahip olduğunun pandemi devrinde bir sefer daha anlaşıldığını söylemiş oldu.

DENEYİM VE DİJİTALLEŞMEYLE TAHLİL

Özbilgin, pandemi sürecinde kazanılan deneyimlerin bütün bölümleri dijitalleşme yolunda büyük bir olgunluğa kavuşturduğunu ve bu şuurla yola çıktıklarını belirterek, ”Sektörde faaliyet gösteren kurumlara müşteri bağlantılarından tedarik zincirlerine kadar her alandaki tecrübelerimizi harmanlayarak dijital dönüşümlerine yönelik tahliller sunmayı amaçlıyoruz” açıklamasında bulundu.

Microsoft Üretim Teknolojileri Merkezi ile birlikte ayakları yere basan adımlar atarak, bölümün potansiyelini ortaya çıkarmayı hedeflediklerini deklare etti.

Özbilgin, potansiyelin ortaya çıkması sürecinde yapay zeka, bulut, objelerin interneti üzere en yeni teknolojileri gerçek ortam ve uygun şartlarla üreticilere sunacaklarını söylemiş oldu