Rektör Hotar, okullarına kavuşan miniklerle buluştu

Ryan

Global Mod
Global Mod
Rektör Hotar, okullarına kavuşan miniklerle buluştu
Dokuz Eylül Üniversitesi’ne bağlı Özel 75.Yıl Eğitim Kurumları’nın İlköğretim Haftası niçiniyle düzenlediği etkinliklere katılan DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, öğretmenlerine ve arkadaşlarına bir daha kavuşan öğrencilerin sevincine ortak oldu. Rektör Hotar, DEÜ’nün tüm mensuplarıyla aklını ve vicdanını kullanan, vatanını, milletini seven jenerasyonlar yetiştirmeye devam edeceğini söylemiş oldu.

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Özel 75. Yıl Eğitim Kurumları’nın, İlköğretim Haftası niçiniyle düzenlendiği etkinliklere katılan DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, öğrencilerle bir ortaya geldi. Uzun bir ortanın akabinde okullarıyla ve hocalarıyla buluşan öğrencilerin sevincine ortak olan Rektör Hotar, öğretmenlerinin nezaretinde salgın şartlarına uyarak eğitimlerine başlayan çocuklarla tek tek ilgilendi.
DEÜ’nün 2019-2020 eğitim-öğretim yılından itibaren hayata geçirdiği ve öğrencilerin düşünme, manaya, sorun çözme, kavrama yeteneklerini geliştirdiği Montessori sınıfını ziyaret eden Rektör Hotar, okul öncesi eğitimi alan öğrencilerle birlikte deney yaptı; kukla atölyesinde yer aldı. İlköğretim öğrencilerinin açık havada gerçekleştirdiği vücut eğitimi dersini takip eden, öğrencilerle birlikte fotoğraf yapan Rektör Hotar, minik öğrencilerin hazırladığı ‘Okula başladım’ müziğini da dinledi. DEÜ’nün Kurtuluş Haftası Aktiflikleri kapsamında düzenlendiği atletizm karşılaşmalarında dereceye giren Özel 75. Yıl Eğitim Kurumları öğrencilerine madalyalarını da dağıtan Rektör Hotar, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Eğitimdir ki, bir milleti ya özgür, bağımsız, ulu, yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da esaret ve sefalete terk eder” kelamlarıyla poz veren miniklerle fotoğraf çekilmeyi de ihmal etmedi.

EVLATLARIMIZI GELECEĞE HAZIRLIYORUZ
Öğrencilerle bir ortaya geldiği aktiflikte yeni eğitim-öğretim yılının güzel olmasını dileyen DEÜ Rektörü Nükhet Hotar, “Okulların yüz yüze eğitime açılmasıyla birlikte hasret kaldığımız öğrencilerimize bir daha kavuştuk. Değerli evlatlarımızın sıhhatini ön planda tuttuğumuz ve gerekli tüm tedbirleri aldığımız okulumuzda çocuklarımızı bir daha gorebilmek bizleri fazlaca memnun etti. Biroldukca unsur ve örnek çalışmaya imza atan, dünya standartlarında hizmet veren DEÜ Özel 75.Yıl Eğitim Kurumları, yenilikçi eğitim modelleriyle çocuklarımızı, evlatlarımızı geleceğe hazırlamaya devam edecek. Temel eğitimden yükseköğretime kadar eğitim faaliyeti gösterdiğimiz tüm alanlarda aklını ve vicdanını kullanan, vatanına, milletine bağlı nesiller yetiştirme amacımızdan vazgeçmeyeceğiz. Pandemi şartları niçiniyle bir müddetdir okullarından uzak kalan evlatlarımızın en düzgün eğitimi alması için tüm mensuplarımızla elimizden geleni yapıyoruz. Bu süreçte DEÜ Özel 75.Yıl Eğitim Kurumları’nda hayli sayıda uygunlaştırma çalışmaları yürüttük. Öğrencilerimizin eğitim aldığı şartları her geçen gün daha üst düzeylere taşıyoruz. Yeni eğitim-öğretim yılının, öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize iyi olmasını diliyoruz” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR