Sanat Güneşi Üsküdar’da Mine Geçili konseri ile anıldı

Pinar

Global Mod
Global Mod
ÜSKÜDAR, İSTANBUL (İHA) – – Sanat Güneşi Üsküdar’da Mine Geçili konseri ile anıldı

İSTANBUL – Üsküdar Belediyesi, Sanat Güneşi Zeki Müren’in 90’ıncı yaş gününe ithafen Türk sanat müziğinin yeni temsilcilerinden Mine Geçili’yi İstanbullularla buluşturdu. Konsere katılan vatandaşlar Türk Sanat Müziği ziyafeti yaşadı.

Üsküdar Belediyesi Sanat Güneşi Zeki Müren’in 90’ıncı yaş gününe ithafen Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezinde dün akşam Mine Geçili konseri gerçekleştirdi. Konserde vatandaşlar Türk Sanat Müziği eşliğinde keyifli anlar yaşadı. Sanat Güneşi Zeki Müren’in seslendirdiği yapıtları kendine has üslubuyla yorumlayan Mine Geçili Üsküdar’da sahne aldı. Sevilen sanatçı, vatandaşlara müzik ziyafeti yaşattı. Türk Sanat Müziği hayranları konsere ağır ilgi gösterdi.

Konser öncesi açıklamada bulunan sanatçı Mine Geçili, “6 Aralık Zeki Müren’in, sanat güneşimizin doğum günüydü. tıpkı vakitte 6 Aralık Türk sanat müziği günüydü. Yaklaşık on yıldır kutlanıyor. birebir vakitte birbirinden hoş Türk müziği yapıtlarını dinleyiciyle buluşturacağımız Gümüş Mikrofon müzikleri bu akşam Üsküdarlılarla buluşacak. Müziklerimizden kimileri “Beni kör kuyularda merdivensiz bıraktın, bir demet yasemen, zehretme hayatı bana cananım ve fikrimin ince gülü. Birbirinden hoş Türk müziği yapıtlarıyla Üsküdarlıları bugün bir çeşide çıkartacağız, müziklerin cinsine. Gümüş mikrofonda söylenen bütün müzikleri biz de izleyicilerimizle dinleyicilerimizle bir arada söyleyeceğiz” tabirlerini kullandı.

Sanatçı Mine Geçili’nin çocukluk arkadaşı olan Pelin Değirmenci, “Mine Geçili’nin müziklerine tahminen bu salondaki konuklardan en uzun vadeli dinleme bahtı olanlardan biriyim. Bu gece onu yalnız bırakmadım, yanında olmak istedim. Çocukluk arkadaşım. Her etabını biliyorum ve gurur duyuyorum onunla ve dinlemeye devam edeceğim” biçiminde konuştu.

Konsere iştirak sağlayan öğretmen Hatice Gül Demir, “Öncelikle Zeki Müren’in 90’ıncı doğum günü üzerine düzenlenmiş bir konser. Ben çok teşekkür ederim, Mine Geçili sesi epeyce hoş olan bir sanatçı. Bu aktiflikleri düzenlediği için Üsküdar Belediyesine epeyce teşekkür ediyoruz” dedi.

İhlas Haber Ajansı / Metin Başar – Son Dakika Haberleri