Sanatkarlardan Kızılay’la Kız Çocuklarının Eğitimine Dayanak

Ryan

Global Mod
Global Mod
Sanatkarlardan Kızılay’la Kız Çocuklarının Eğitimine Dayanak
Türk Kızılay İstanbul Büyükşehir Bayan Başkanlığı’nın düzenlediği kız çocuklarına burs yardımı aktifliğine sanatkarlardan takviye yağdı. Başarılı lakin dezavantajlı kız çocuklarının eğitimi için düzenlenen programda 50 öğrenciye burs imkânı sağlandı. Türkiye’nin tanınmış ve saygın sanatkarları da iletileriyle Kızılay’ın bu projesine katkı sağladı.

Bağışçılarının katkılarıyla yılın her günü gereksinimi olan insanlara el uzatan Kızılay’a ünlülerden dayanak var. Gönüllüleri ve uzman gruplarıyla insanların yardımına yetişen Kızılay, dezavantajlı kız çocuklarının eğitimine katkı sağlamak için de bir bağış programı düzenledi. Türk Kızılay İstanbul Büyükşehir Bayan Başkanlığı’nın organize ettiği projede ünlü sanatkarlar da gönderdikleri imajlı bildirilerle takviye oldu. Program sonunda yapılan bağışlarla 50 kız çocuğuna eğitim bursu imkânı sağlandı.

Mazhar Alanson, Orhan Gencebay, Zahide Yetiş, Zafer Ergin, Alişan ve Emre Altuğ hazırladıkları manzaralı iletilerle Kızılay’a ve projeye takviye verdiler.

Ünlüler hazırladıkları manzaralı iletilerinde Kızılay’ın toplum için kıymetine dikkat çekti.

“Kızılay’ın bir şeye gereksiniminiz var mı diye sorması içimizi ısıtıyor”

Kızılay’a takviyelerini istekli olarak lisana getiren sanatkarlar, “Kız çocuklarının eğitimine takviye vermek ülkemizin geleceğine yardım etmek demektir. Kızılay, hiç bir ayrım yapmadan tüm insanlığa yardım ederek göğsümüzü kabartmıştır. Bizi daima gururlandırmıştır. Kızılay her yere yetişiyor. Gereksinimi olan kızlarımızın eğitimine takviye vermek toplumunuza kıymetli faydalar sağlayacaktır. Kızılay’ın bir şeye gereksiniminiz var mı diye sorması içimizi ısıtıyor” iletilerini paylaştılar.

Çocuklara el uzatmanın memnunluğunu yaşadığını lisana getiren İstanbul Büyükşehir Bayan Lideri Nilhan Kösen Ayan da, “Bizi dünyadan en epey ayıran özelliğimiz vicdani yapımız. Kriz anlarında, ne vakit nerede bir gereksinim olsa çabucak kenetlenip yardıma koşma refleksine sahibiz. Bugün kız çocuklarına burs aktifliği için bir ortaya geldik. Herkese ilgisi ve takviyesi için fazlaca teşekkür ediyorum. Kızılay hanımı, gecesini gündüzüne katıp düzgünlük için yılmadan yorulmadan çalışıyor. Genel Liderimiz Kerem Kınık, Kızılay’ın bir cinsiyeti olsa bayan olurdu der. Bayanlarımız; sel, sarsıntı, pandemi, her türlü felakette Kızılay’ımızın merhamet eli olmaya devam ediyor. Tüm bunların yanı sıra toplumsal güçlendirme çalışmalarımız kapsamında bu üzere aktiflikleri yıl uzunluğu sürdüreceğiz.” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR