Sancaktepe’de sıhhat çalışanları ve vatandaşlara aşure ziyafeti

Pinar

Global Mod
Global Mod
Sancaktepe’de sıhhat çalışanları ve vatandaşlara aşure ziyafeti

İSTANBUL – Sancaktepe’de Muharrem ayı ötürüsıyla Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde sıhhat çalışanları ve vatandaşlara aşure dağıtıldı. Sancaktepe Belediye Lideri Av. Şeyma Döğücü de aktifliğe katılarak sıhhat çalışanları ve vatandaşlara aşure ikramında bulundu. Hastanenin yanı sıra ilçede 3 farklı noktada daha vatandaşlara aşure ikram edildi.

Sancaktepe’de Muharrem Ayı ötürüsıyla Sancaktepe Belediyesi tarafınca vatandaşlara aşure dağıtıldı. Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde kurulan alanda sıhhat çalışanları ve vatandaşlar aşure ikramında bulunuldu. Dev kazanlarda yapılan Türk bayrağı desenli aşure hastane önünde sıhhat çalışanları ve vatandaşa dağıtıldı. Aktifliğe Sancaktepe Belediye Lideri Av. Şeyma Döğücü de katılarak vatandaşla bir ortaya geldi. Lider Şeyma Döğücü ile Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nurettin Yiyit de vatandaşlara aşure ikramında bulundu.

Sancaktepe Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yanı sıra Sancaktepe’de Sarıgazi Demokrasi Caddesi, Yenidoğan Dörtyol Meydanı ve Samandıra Saat Kulesi’nde de vatandaşlara aşure ikramında bulunuldu.

Aktiflikte konuşan Lider Şeyma Döğücü, “Mübarek Muharrem ayının birinci on gününü geçirdik ve aşure gününe eriştik. Biz de ilçemizde aşurelerimizi dağıtmak için kazanlarımızı kaynattık. birinci vakit içinderda ilçemizde Şehit Profesör Tabip İlhan Varank Eğitim Araştırma Hastanemizin bahçesinde hastalarımıza ve yakınlarına dağıtarak başladık. Bundan daha sonra üç meydanımızda bir daha dağıtımlara devam edeceğiz. Muharrem ay, ortasında birfazlaca inanışı barındıran, rahmetin bolluğun, kardeşliğin, huzurun ayı, kurtuluşun ayı. İnşallah ülkemize, milletimize, insanlığa hayırlar getirir duasıyla bu bereketli günü Sancaktepe halkımızla paylaşıyoruz. Bereketli olsun diyoruz. Rabbim hayırlar nasip etsin inşallah” dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Cem Güney Kılıç