Şantiyeden dünya şampiyonasına

onurnisan

New member
Web sitesi
www.nisannakliyat.net
İnşaatlarda çalışıp hem spor yapan tıpkı vakitte para kazanıp ailesinin geçimine katkı sağlayan muaythai şampiyonu ulusal sportmen Ahmet Ertekin, Türkiye Ulusal Grup seçmelerinde elde ettiği muvaffakiyet ile Muaythai Dünya ve Avrupa Şampiyonası’nda, Türkiye’yi temsil etme hakkı kazandı.

Genç atlet Ahmet Ertekin’e, geçtiğimiz Ocak ayında inşaat kesiminin online meslek platformu ve pazaryeri Workindo sponsor olarak çalışmalarını en yeterli koşullarda sürdürmesi için dayanak vermişti. Hazırlık sürecini pek verimli geçiren Ertekin, seçmelerde gösterdiği üstün performans ile ay-yıldızlı formayı 67 kiloda dünya ringlerinde temsil edecek.

Muaythai şampiyonalarında ülkemizi temsil etme hakkı kazanmanın sevincini ve gururunu yaşadığını belirten Ahmet Ertekin, “Öncelikle bu yolda hayallerimi gerçekleştirmeme yardımcı olan ve bana inanarak sponsorluğumu üstüne alan Workindo ailesine hayli teşekkür ederim. Şantiyelerde çalışarak kendi imkanlarımla, bu biçimde bir muvaffakiyet elde edemeyip, baba mesleği olan inşaatçılığı tercih etmek zorunda kalabilirdim. Ancak Workindo’nun ve hocalarımın dayanağı yardımıyla bugün en güzel imkanlarla sporumu yaparak profesyonelce yoluma devam ediyorum. Çok önemli ve titiz bir hazırlanma sürecinin akabinde beklediğim ulusal grup seçmeleri benim için fazlaca değerliydi. Burada istediğim performansı göstererek dünya ve Avrupa şampiyonasında Türkiye’yi temsil edecek olmak benim için epey büyük bir gurur. Umarım şampiyonalardan altın madalyalarla dönerek ülkemize şampiyonluklar getiririm. Profesyonel muaythai mesleğimde çalışmalarıma devam ederek biroldukça muvaffakiyete imza atmayı hedefliyorum.” dedi.

Ahmet Ertekin ile gurur duyduklarını belirten Workindo CEO’su Erhan Kocabaş ise, “Bu büyük muvaffakiyetinden dolayı Ahmet’i tebrik ediyorum. Onun inşaatlarda çalıştığını gördüğümüzde, bir bölüm markası olarak ona bu seyahatinde takviye olmak istedik. Sponsor olduğumuz birinci günden bu yana tüm çalışmalarını yakinen takip ettik. Elimizden geldiğince dayanak olduk. Artık bir arada dünya ve Avrupa şampiyonasına hazırlanacağız. Ahmet ile birlikte hoş işlere imza atmayı hedefliyoruz. Daha gidecek hayli yolumuz alacak epey madalyamız var.” dedi.

Hibya Haber Ajansı