Sinema tutkunu esnafın cep telefonuyla çektiği sinema 3 salonda gösterildi

Pinar

Global Mod
Global Mod
İzmir‘de amatör olarak sinema ile ilgilenen esnaf İbrahim Öztekin’in yazıp yönettiği ve cep telefonuyla çektiği “Tehlikeli Kamp” isimli sineması, üç sinema salonunda gösterime girdi.

İzmir‘deki mesire alanı Buca Cennet Vadisi’nde yaklaşık 15 gün süren çekimlerin akabinde tamamlanan sinema, 5 Kasım’da Manisa, Isparta ve Şanlıurfa’daki üç salonda “Tehlikeli Kamp” ismiyle vizyona girdi.

İki hafta vizyonda kalan sineması 82 biletli seyirci, sinema salonunda izledi.

Gişedeki başarısızlığa karşın sinema tutkusundan vazgeçmeyen İbrahim Öztekin, AA muhabirine, birinci sinemasının Kültür ve Turizm Bakanlığından bandrol alarak sinemada gösterilmesi ötürüsıyla keyifli olduğunu belirtti.

Kentte büfe işleten Öztekin, geçmişte kimi sinemalarda figüran olarak rol aldığını ve daha evvel de kısa sinemalar çektiğini tabir ederek, şöyleki konuştu:

“Salgın sürecinde de yeğenimle birlikte kısa skeçler çektik. Evvelden ekipmanım yoktu ancak içimde sanata karşı sevgi var. İstanbul’da dizilerde figüranlık yaptım. Umudumu hiç yitirmedim. Daima ileri adım attım. 2013 yılında birinci uzun metrajlı sinemamı çektim. ‘Sakalsız Şakirler İzmir’de’ isminde. O devirde montajla ilgili hiç bir şey bilmiyordum. Biroldukça yere gönderdim lakin bir türlü montajıyla ilgili bir sonuç alamadık. Baktım bu iş olmuyor proje yarım kalıyor, ben de montajını da kendim yapmaya karar verdim. Şu anda birinci kere bir sinemam sinemaya girmiş oldu.”

Sinemanın konusu hakkında da bilgi veren Öztekin, “Filmimizin konusu, bir kamp alanı var lakin kimse oraya gitmiyor. Tehlikeli bir kamp, oraya giden geri dönemiyor. Bir haber ajansı var ve bu ajans kendini tanıtmak için bu kampa takımını gönderiyor, sırrını ortaya çıkarmaya çalışıyor. 4 kişilik bir takımını endişe kampına gönderiyor. Orada olaylar gelişiyor. Doğal ki sinemamızın bir sırrı var, bu da en sonunda ortaya çıkıyor.” sözlerini kullandı.

Sinemada amatör tiyatrolarda oyunculuk tecrübesi olan 6 kişinin rol aldığını ve maliyetinin 70 bin lirayı bulduğunu aktaran Öztekin, “Manisa, Isparta ve Şanlıurfa’da gösterildi. Sinema sinemasını cep telefonuyla çekmeye herkes cüret edemiyor. Endişe macera çeşidinde sinema seven herkesi yine gösterime girdiğinde sinemamızı izlemeye davet ediyoruz.” diye konuştu.

Öztekin, bu ay içerisinde de yeni sinemasının çekimlerine başlayacaklarını kelamlarına ekledi.

AA / Zeynep Çelikkol – Son Dakika Haberleri